Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Media

Transfer wyróżnień. Przydatna funkcja Konta Agenta

Agenci posiadający Konto Agenta w portalu Nieruchomosci-online.pl mogą promować ogłoszenie, samodzielnie kształtując strategię promocji. W tym celu mogą wykorzystać wyróżnienia, które zostaną im przekazane przez biuro nieruchomości. Więcej o funkcjonalności opowiada Dominika Mikulska, project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl.

Dowiedz się więcej »

Deweloperzy wciąż na fali

Cytat „Wyniki deweloperów giełdowych, malujące obraz koniunktury sprzedażowej na pierwotnym rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale i dziewięciu miesiącach br. mogą budzić respekt. Tym razem jednak, pomimo świetnego rezultatu ogółem, widać pierwsze rysy na obrazie rynkowej prosperity. Pytanie, co je stanowi i jak powstały.”

Dowiedz się więcej »

Zaproś poszukujących na dzień pokazowy

#Openhouse to sekret sukcesu amerykańskich pośredników coraz częściej wykorzystywany przez pośredników nieruchomości także w Polsce. Jeśli planujesz dzień otwarty w obsługiwanej nieruchomości, możesz poinformować o tym poszukjących, dodając specjalne oznaczenie na swojej ofercie w portalu Nieruchomosci-online.pl. Więcej o funkcjonalności opowiada Dominika Mikulska, project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl.

Dowiedz się więcej »

Co się dzieje, gdy wygasa prawo do użytkowania wieczystego? Prawnik odpowiada

Cytat „Wbrew swojej nazwie użytkowanie wieczyste jest prawem terminowym – ustanawianym na maksymalnie 99 lat. Okres ten może się jednak jeszcze przedłużyć na skutek zmiany (przedłużenia) i ujednolicenia terminów użytkowania wieczystego. Ponieważ użytkowanie wieczyste w kształcie, jaki znamy, funkcjonuje od niemalże 60 lat, aktualnie mamy dopiero półmetek trwania praw ustanowionych najwcześniej. Dlatego właśnie o wygaśnięciu prawa użytkowania wieczystego i jego skutkach mówi się niewiele, a powinno więcej – zwłaszcza że prawo to może wygasnąć przed okresem, na jaki zostało ustanowione, a skutki samego wygaśnięcia są znaczące.”

Dowiedz się więcej »

Dlaczego w Polsce nie buduje się drapaczy chmur?

Cytat „237 metrów wysokości. Przez 65 lat była to umowna granica wysokości, jakiej nie mogły przekroczyć budynki stawiane w Polsce. To wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dopiero budowany obecnie Varso Tower przekroczy tę wysokość. Dlaczego w Polsce nie powstają budynki tak wysokie, jak na Manhattanie, w Hongkongu czy Dubaju?”

Dowiedz się więcej »