Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Media

Cisza nocna w bloku. Jak poradzić sobie z nieznośnymi sąsiadami?

Cytat „Hałaśliwy sąsiad może się trafić każdemu z nas, a regularne zakłócanie ciszy nocnej nie tylko uprzykrza życie, ale bywa też powodem problemów zdrowotnych. Co gorsze, choć jako ludzie pracujący mamy zagwarantowane prawo do wypoczynku, walka z tym problemem wcale nie jest łatwa. Dziś zatem przyjrzymy się, dlaczego tak się dzieje i podpowiemy, jak można sobie z tym poradzić.”

Dowiedz się więcej »

Hurtowe inwestycje w mieszkania na wynajem zmieniają rynek

Cytat” Jak wynika z doniesień Otodom.pl, tylko od początku bieżącego roku zagraniczne fundusze inwestycyjne, zakupiły w naszym kraju przeszło 2,5 tys. mieszkań na wynajem. I wprawdzie jest to zaledwie ułamek rynku, to jednak równocześnie zapowiedź nadchodzących zmian. Czego powinniśmy się spodziewać w najbliższej przyszłości?”

Dowiedz się więcej »

Podatek od nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą

Cytat „Wysokość stawki podatku od nieruchomości zależy przede wszystkim od sposobu jej wykorzystywania. W przypadku budynków związanych z działalnością gospodarczą maksymalna stawka podatku jest niemal trzydziestokrotnie wyższa niż w przypadku budynków mieszkalnych. Podatnikom jednak nie zawsze łatwo stwierdzić czy nieruchomość jest związana z działalnością gospodarczą, czy nie.”

Dowiedz się więcej »