Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Media

Magazyn „ESTATE” 2/2024 już dostępny! Praktyczna wiedza dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

Skuteczna komunikacja zachodzi wówczas, gdy ludzie rozumieją, co do siebie nawzajem mówią. W sferze przekazywania informacji, ale także intencji. Z naszego punktu widzenia, jest to  przeprowadzanie klienta od poznania marki, poznania produktu do bycia lojalnym klientem i kupowania ponownie. I to już nie jest takie proste. Każdy odbiorca ma swój własny kontekst kulturowy, społeczny, religijny, wykształcenia, finansowy, rodzinny, geograficzny, wreszcie – sytuacyjny. Do tego dochodzą zakłócenia kanału, za pomocą którego się porozumiewamy, choćbyśmy używali czegoś pozornie tak dostępnego i oczywistego jak media społecznościowe…

Dowiedz się więcej »

Błędy pierworodne – tchórzostwo operacyjne

Brak telefonów, nieumawianie prezentacji, nienegocjowanie wyższej stawki… Bez względu na to, czy powód operacyjnych zaniechań ukryty jest za maską pozornej racjonalności czy pozornej moralności – efekt jest zawsze taki sam: koszty. Jakie straty generuje zaniechanie w działaniu, wylicza Dawid Marecki.

Dowiedz się więcej »

Wcześniejsza spłata kredytu – czy warto?

Cytat „Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości jest zobowiązaniem zaciąganym najczęściej na okres od 25 do 30 lat. Wiele tych kredytów spłacanych jest jednak wcześniej. Czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest korzystna dla kredytobiorcy? Jakie opłaty związane są z taką operacją? Jak zgłosić do banku chęć wcześniejszej spłaty? Jakich formalności należy dopełnić po całkowitej spłacie kredytu? Na te pytania odpowiadają eksperci Credipass.”

Dowiedz się więcej »