Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Media

Wakacje kredytowe – skorzystasz? Podziel się opinią w badaniu Bankier.pl i pobierz przydatny kalkulator

Cytat „Już wkrótce będzie można składać wnioski o odroczenie płatności rat kredytów hipotecznych. Czy zamierzasz skorzystać z wakacji? Nadpłacisz kredyt, pozbędziesz się innych zobowiązań, a może zbudujesz poduszkę oszczędności? Zapraszamy do podzielenia się opinią w badaniu Bankier.pl i pobrania kalkulatora, który przyda się przy podejmowaniu takich decyzji.”

Dowiedz się więcej »

Sprzedaż mieszkań deweloperskich spadła o 41% w II kw. 2022 r.

Cytat „W drugim kwartale br. kontraktacja deweloperów mieszkaniowych, notowanych na rynku podstawowym i Catalyst warszawskiej GPW, uległa kolejnej fazie zapaści. Tym samym stan koniunktury sprzedażowej rynku pierwotnego, mierzony wynikami giełdowych tuzów, cofnął się w przeciągu zaledwie trzech kwartałów o siedem lat, w okolice początków właśnie dokonanej prosperity.”

Dowiedz się więcej »

Ceny mieszkań już nie będą rosnąć?

Cytat „Pierwsze półrocze tego roku zakończyło etap niedawnego boomu na rynku nieruchomości. Teraz widzimy, że napędzała go nie tylko moda na nieruchomości, ale w dużej mierze tani kredyt i niskie stopy procentowe. Zgodnie z danymi SonarHome od stycznia do czerwca ceny mieszkań wciąż rosły w tempie od 1% do 6% w zależności od miasta. Jednak drugi kwartał 2022 był unikatowy, maj i czerwiec był czasem stabilizacji cen. Jeśli ta tendencja się utrzyma, trzeci kwartał bieżącego roku będzie pierwszym od lat, w którym ceny nie wzrosną. Nadziei na lepsze jutro nie dają nastroje konsumenckie Polaków, które są najsłabsze w historii.”

Dowiedz się więcej »

Wzrost cen mieszkań w Polsce w środku unijnej stawki

Cytat „Polska ze wzrostem średnich kwot płaconych za mieszkania rzędu 3 proc. w skali kwartału i 13 proc. w relacji rocznej plasuje się w środku unijnej stawki – wynika z danych Eurostatu za I kw. 2022 r. Zdecydowanie mocniej kwoty płacone za nowe mieszkania rosną w Czechach i Chorwacji, a na rynku wtórnym w Estonii i na Węgrzech.”

Dowiedz się więcej »