Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Pobierz nowy Raport z badania nastrojów rynkowych po I kw. 2024

Wyniki ankiety po I kwartale 2024 r. przeprowadzonej przez Nieruchomosci-online.pl w grupie 1258 pośredników w obrocie nieruchomościami w marcu 2024 r. wskazują na stabilizację nastrojów rynkowych.

Indeks INPON – profesjonalny barometr koniunktury rynku wtórnego przyjął niezmienioną w stosunku do poprzedniego kwartału wartość 55,59 pkt. Jest to ostrożny optymizm w kontekście oceny i prognoz dotyczących zachowania klientów rynku w przyszłych miesiącach.

Dowiedz się więcej »

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Dowiedz się więcej »

Ile kosztują załączniki do umowy pośrednictwa?

Obowiązkiem pośrednika jest poinformowanie klienta o sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa. Brak takiego pouczenia może mieć bolesne konsekwencje – utratę prawa do wynagrodzenia, nawet wtedy, gdy pośrednik wykonał pracę. O tym, jakimi załącznikami poinformować klienta o jego prawie, pisze Piotr Dobrowolski.

Dowiedz się więcej »

Najnowszy raport lokalny – marzec 2024

Ile wynosi średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego w gminach ościennych? Jak na tle tych wyliczeń prezentują się ceny domów wolnostojących? Jak wielka różnica widoczna jest pomiędzy głównymi miastami a ich przedmieściami? Tego wszystkiego dowiecie się z lektury najnowszego Raportu lokalnego Nieruchomosci-online.pl, w którym zostało przeanalizowanych 18 największych ośrodków miejskich. 

Dowiedz się więcej »

Synergia doświadczeń

Poznanie klienta i wysłuchanie go są niezbędne, by móc zaproponować mu to, czego faktycznie potrzebuje. Ta zasada działa nie tylko w przypadku nieruchomości, ale też w branży eventowej. O łączeniu różnych zawodowych doświadczeń i wykorzystywaniu ich do budowania portfela biznesowego w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi Katarzyna Gajek – właścicielka agencji nieruchomości GK Estate oraz agencji weddingowej Aspire.

Dowiedz się więcej »

Trend na autentyczność

Rozpoznawalna marka osobista sprzyja budowaniu pozycji eksperta w branży i nawiązywaniu relacji zawodowych. O tym, jak kreować markę osobistą w przestrzeni social mediów w rozmowie z Dominiką Studniak mówi Anna Oszajca – mentorka marek osobistych, trenerka wideo i producentka filmów reklamowych.

Dowiedz się więcej »

Ile m2 mieszkania kupisz za przeciętne wynagrodzenie?

Cytat „Podwyżkom cen mieszkań towarzyszył w ostatnich latach także wzrost średniego wynagrodzenia. W dalszym ciągu w większości dużych miast za przeciętną pensję nie kupimy nawet pół metra mieszkania. Wyliczenia w tym zakresie przygotowała sieć biur nieruchomości Metrohouse i pośrednik finansowy Credipass.”

Dowiedz się więcej »