
4% mi pasuje! Jak zbudować wartości usługi na spotkaniu ze zbywcą
Aby skutecznie przekonać klientów do akceptacji wynagrodzenia za usługi pośrednictwa, należy budować jej wartość poprzez zrozumienie potrzeb, edukowanie o korzyściach współpracy i dawanie możliwości doświadczenia Twoich kompetencji, przy jednoczesnym uwzględnieniu często błędnych przekonań. O tym, jakie czynniki wpływają na postrzeganą wartość usług pośrednictwa przez klientów i w jaki sposób zbudować jej wartość, pisze Michał Śmigielski-Ludwa.

Podział mieszkania na dwa. Podpowiadamy, jak to przeprowadzić
Cytat „Zamiast jednego dużego mieszkania, dwa mniejsze? Motywacje do takiej zmiany są różne – chęć wynajmu jednej części, potrzeba stworzenia przestrzeni dla członka rodziny lub po prostu inwestycja w przyszłość. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać proste, podział mieszkania to proces, który wymaga spełnienia określonych warunków formalnych oraz odpowiedniego przygotowania technicznego.”

Ogłoszenia nieaktywne – skąd się biorą i co na to poradzić?
Brak podstawowych danych, takich jak cena, powierzchnia czy lokalizacja, może sprawić, że ogłoszenia importowane z programu do zarządzania nie wyświetlają się na portalu Nieruchomosci-online.pl. Dlaczego się tak dzieje i w jaki sposób informowani są o tym klienci, wyjaśnia Dominika Mikulska.

Ustawa o jawnych cenach mieszkań bublem? „Obejmie tylko co piąte mieszkanie”
Cytat „W czwartek Sejm przeprowadzi drugie czytanie ustawy, która ma wprowadzić jawność cen mieszkań na rynku pierwotnym. Zdaniem prawników, projekt ma mnóstwo wad, za sprawą których o pełnej jawności nie będzie mowy.”

Potęga sprawczości
Analiza osiągniętych sukcesów wpływa na rozwój kompetencji i pewności siebie. Dotyczy to także świeżo upieczonych agentów nieruchomości. Jakie strategie powinni przyjąć menedżerowie, by mieć wyniki w efektywnym wdrażaniu nowych agentów i budowaniu poczucia ich sprawczości, wyjaśnia Michał Wleklik.

Hipoteka na 12 procent i co dalej? Opcji niewiele
Cytat „„Stopy spadają, a moje raty stoją w miejscu” – lada moment takie komentarze mogą stać się rzeczywistością. Chociaż masowego protestu „nabitych w stałą stopę” raczej nie będzie, to faktem jest, że najświeższe pokolenia kredytobiorców hipotecznych nie mają zbyt wielu możliwości obniżenia swoich obciążeń.”

Wielkanocne Życzenia
Pragniemy złożyć życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka oraz wiosennego nastroju
w rodzinnym gronie

To my. Kupujący 2025. Zacznijmy od początku
Kim są osoby, które planują kupić nieruchomość w 2025 roku? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza analiza „To my. Kupujący 2025”, którą przygotował portal Nieruchomosci-online.pl we

Nawet 10 tys. zł rocznie? Podatek katastralny. Polacy boją się go jak ognia
Cytat „Niedawno pojawiły się artykuły sugerujące, że roczny podatek katastralny może kiedyś wynosić np. 6000 zł rocznie. Taki tok rozumowania jest jednak wątpliwy.”

Podwyżki podatku od nieruchomości. Płacz i płać
Cytat „Decyzje wymiarowe w zakresie podatku od nieruchomości na 2025 rok powinny były trafić do właścicieli nieruchomości w I kwartale. Dla wielu z nich okazały się być przykrym zaskoczeniem. Stawki podatku znowu wzrosły.”

Zobacz, jak eksperci obalają mity na temat finansowania nieruchomości
W branży nieruchomości nie brakuje mitów na temat form finansowania nieruchomości – a klienci często kierują się błędnymi przekonaniami przy podejmowaniu decyzji.
Jako pośrednik w obrocie nieruchomościami odgrywasz kluczową rolę w edukowaniu ich i rozwiewaniu wątpliwości. Dlatego portal Nieruchomosci-online.pl przygotował dla Ciebie ekspercki pojedynek z mitami, który dostarczy Ci konkretnych odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów.

Cudzoziemcy kupili w Polsce ponad 17 tysięcy mieszkań w 2024 roku
Cytat „Największą popularnością polskie nieruchomości cieszą się wśród Ukraińców, Niemców i Białorusinów, ale na liście osób kupujących mieszkania „nad Wisłą” znaleźć możemy prawie 120 narodowości – sugerują najnowsze dane MSWiA. W ręce zagranicznych nabywców trafiło w 2024 roku 17330 mieszkań. To sugeruje, że udział cudzoziemców w rodzimym rynku mieszkaniowym może wynosić około 5%.”