Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

„Pośrednik to zło”. Jak odwrócić przekonania klientów?

Nie jest tajemnicą, że klienci na rynku nieruchomości w znacznej części nie są przekonani do korzystania z usług pośredników w obrocie nieruchomościami. Towarzyszy im przeświadczenie, że są w stanie samodzielnie doprowadzić do transakcji. Jak sprawić, by klient zobaczył wartość w pracy agenta? Izydor Łobacz wskazuje 3 kroki, które mogą przybliżyć do tego celu.

Dowiedz się więcej »

Ceny mieszkań eksplodowały w sierpniu 2023

Cytat „Wystawiający mieszkania na sprzedaż mocno podnoszą ceny. W sierpniu 2023 wzrosły one o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a od stycznia już o 9% – wynika z najnowszego raportu Expandera i Rentier.io. Rekordowe ceny pojawiły się aż w 10 z 17 badanych miast. Wzrost cen napędzał rosnący popyt, ożywiony przez Bezpieczny kredyt 2% i obniżkę stóp procentowych.”

Dowiedz się więcej »

Budownictwo mieszkaniowe I-VIII 2023: mniej nowych mieszkań

Cytat „Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń – sierpień 2023 roku. Wynika z nich, że w badanym okresie oddano do użytkowania o nieco mniej nowych mieszkań niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadki objęły również liczbę mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia oraz liczbę rozpoczętych budów.”

Dowiedz się więcej »

Dopełnianie list – więcej wyników dla niszowych wyszukiwań

Osoby szukające nieruchomości, które filtrują je po specjalnych, niszowych preferencjach, niekiedy mogą stanąć przed zbyt małym wyborem. W Nieruchomosci-online.pl takim poszukującym podsuwamy mieszkania, domy czy działki zbliżone do ich potrzeb, tylko w niewielkim stopniu odbiegające od wybranych kryteriów. Jak dokładnie działa dopełnianie list w portalu, wyjaśnia Dominika Mikulska.

Dowiedz się więcej »