Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Transfer wyróżnień. Przydatna funkcja Konta Agenta

Agenci posiadający Konto Agenta w portalu Nieruchomosci-online.pl mogą promować ogłoszenie, samodzielnie kształtując strategię promocji. W tym celu mogą wykorzystać wyróżnienia, które zostaną im przekazane przez biuro nieruchomości. Więcej o funkcjonalności opowiada Dominika Mikulska, project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl.

Dowiedz się więcej »

Deweloperzy wciąż na fali

Cytat „Wyniki deweloperów giełdowych, malujące obraz koniunktury sprzedażowej na pierwotnym rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale i dziewięciu miesiącach br. mogą budzić respekt. Tym razem jednak, pomimo świetnego rezultatu ogółem, widać pierwsze rysy na obrazie rynkowej prosperity. Pytanie, co je stanowi i jak powstały.”

Dowiedz się więcej »

Zaproś poszukujących na dzień pokazowy

#Openhouse to sekret sukcesu amerykańskich pośredników coraz częściej wykorzystywany przez pośredników nieruchomości także w Polsce. Jeśli planujesz dzień otwarty w obsługiwanej nieruchomości, możesz poinformować o tym poszukjących, dodając specjalne oznaczenie na swojej ofercie w portalu Nieruchomosci-online.pl. Więcej o funkcjonalności opowiada Dominika Mikulska, project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl.

Dowiedz się więcej »

Co się dzieje, gdy wygasa prawo do użytkowania wieczystego? Prawnik odpowiada

Cytat „Wbrew swojej nazwie użytkowanie wieczyste jest prawem terminowym – ustanawianym na maksymalnie 99 lat. Okres ten może się jednak jeszcze przedłużyć na skutek zmiany (przedłużenia) i ujednolicenia terminów użytkowania wieczystego. Ponieważ użytkowanie wieczyste w kształcie, jaki znamy, funkcjonuje od niemalże 60 lat, aktualnie mamy dopiero półmetek trwania praw ustanowionych najwcześniej. Dlatego właśnie o wygaśnięciu prawa użytkowania wieczystego i jego skutkach mówi się niewiele, a powinno więcej – zwłaszcza że prawo to może wygasnąć przed okresem, na jaki zostało ustanowione, a skutki samego wygaśnięcia są znaczące.”

Dowiedz się więcej »

Suburbanizacja. O atrakcyjności życia na przedmieściach

Choć rozwój miast przynosi wiele korzyści (podwyższają one standard życia, są akceleratorami rozwoju technologicznego), ma on również swoje negatywne strony. Czy życie na przedmieściach faktycznie jest na tyle atrakcyjne, by te negatywne aspekty odsunąć w cień? Na to pytanie odpowiada Piotr Wasyluk, specjalista i praktyk w zakresie projektowania usług oraz projektowania z wykorzystaniem trendów.

Dowiedz się więcej »

Nowe mieszkanie za 5000 zł/mkw.? Nie ma na to szans

Cytat „Mniejsze miasta wojewódzkie pod względem cen nowych lokali nadal są znacznie „tańsze” niż np. Warszawa lub Kraków. Nie oznacza to jednak możliwości łatwego znalezienia „M” np. za 5000 zł/mkw. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przeanalizowali jak wyglądają ceny nowy mieszkań w mniejszych miejscowościach.”

Dowiedz się więcej »