Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Bezpieczny Kredyt 2 procent – na czym ma polegać?

Cytat „Bezpieczny Kredyt 2 procent to jeden z dwóch filarów programu Pierwsze Mieszkanie – nowej, planowanej przez rząd formy pomocy dla osób chcących zakupić własną nieruchomość mieszkaniową. Wg założeń kredyt z dopłatą państwa ma być bardziej dostępny i pomóc w zakupie nieruchomości. Czy tak będzie w istocie? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili przyjrzeć się temu rozwiązaniu.”

Dowiedz się więcej »

Ceny mieszkań w IV kw. 2022 spadły, ale niewiele

Cytat „IV kwartał 2022 był drugim z rzędu, kiedy ceny mieszkań spadały. Spadki były jednak niewielkie. Porównując do II kw. 2022 ceny średnich mieszkań były o 2,2% niższe, dużych – o 1,7%, a małych o 1,2% – wynika z najnowszego raportu Expandera i Rentier.io. Popyt na kredyty hipoteczne wciąż jest niski, ale dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest zapowiedź przedłużenia wakacji kredytowych na 2024 rok.”

Dowiedz się więcej »

Customer experience na rynku nieruchomości

W pośrednictwie liczy się nie tylko szeroka oferta nieruchomości, ale także pozytywne doświadczenia klienta w kontakcie z agentem czy biurem. Budują one przewagę konkurencyjną i wpływają na przyjazny wizerunek. Jak budować markę skoncentrowaną na odbiorcy, wyjaśnia Marta Bryła-Gozdyra.

Dowiedz się więcej »