Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Podatek od nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą

Cytat „Wysokość stawki podatku od nieruchomości zależy przede wszystkim od sposobu jej wykorzystywania. W przypadku budynków związanych z działalnością gospodarczą maksymalna stawka podatku jest niemal trzydziestokrotnie wyższa niż w przypadku budynków mieszkalnych. Podatnikom jednak nie zawsze łatwo stwierdzić czy nieruchomość jest związana z działalnością gospodarczą, czy nie.”

Dowiedz się więcej »

30 czerwca w Łodzi odbyła się XVII Sprawozdawczo – Wyborcza Rada Naczelna Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Rada Naczelna Federacji wybrała swoje władze na kolejną kadencję 2021 – 2025 r. Wybrano Zarząd FPPRN w składzie: Tomasz Błeszyński – Prezydent, Zbigniew Kubiński – Wiceprezydent – Andrzej Jakiel – Wiceprezydent.Wybrano Komisję Rewizyjną FPPRN w składzie: Bogusław Jęcek – Przewodniczący, Grzegorz Biskupski – wiceprzewodniczący, Beata Garbacz – sekretarz. Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości jest ogólnopolską organizacją zawodową, która powstała w 2008 roku i m.in. wydaje licencje pośrednika i zarządcy nieruchomości oraz prowadzi Ogólnopolski Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości na stronie www.pprn.pl Gratulujemy Prezydentowi i Zarządowi kolejnej kadencji i życzymy dalszych sukcesów.

Dowiedz się więcej »

Skuteczna darowizna nieruchomości. Kiedy bez podatku?

Cytat „Inwestujemy i oszczędzamy po to, by zapewnić dobry byt nie tylko sobie, ale również naszym bliskim. Spłacone nieruchomości chcemy w końcu podarować swoim dzieciom lub wnukom. Jak zrobić to skutecznie? Kiedy darowizna będzie zwolniona od podatku? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o. – portal www.dzialkanadmorzem.pl.”

Dowiedz się więcej »

Gdzie urosły bańki mieszkaniowe?

Cytat „Ceny nieruchomości szybko rosną na wielu wiodących rynkach. Przykładem są Stany Zjednoczone. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, gdzie w latach 2015 – 2020 ceny nieruchomości mieszkaniowych najbardziej oderwały się od dochodów.”

Dowiedz się więcej »