Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Użytkowanie wieczyste do likwidacji

Cytat „Użytkowanie wieczyste jest instytucją prawną wprowadzoną do polskiego systemu prawnego w 1961 roku. Polega ono na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego (województwa, powiatu bądź gminy) na czas określony co do zasady 99 lat (ewentualnie krócej nie mniej niż 40 lat). Użytkownik wieczysty ma prawo do używania nieruchomości, w tym budowania na niej, natomiast nie posiada prawa do własności nieruchomości.”

Dowiedz się więcej »

Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych

Instytucja ksiąg wieczystych gra fundamentalną rolę podczas przeprowadzania transakcji sprzedaży nieruchomości, a bezpieczeństwo transakcji w wielu aspektach zapewniają przepisy o rękojmi wiary publicznej. Ewa Klos-Rychter wyjaśnia, kiedy zasada wiarygodności ksiąg wieczystych zadziała.

Dowiedz się więcej »

Grunt jako produkt inwestycyjny

Nieruchomości to dobre miejsce lokaty kapitału. Wśród nich jako najbezpieczniejsze aktywo, które jest odporne na kryzysy i nie traci na wartości, na pierwszym miejscu wymienia się grunty. Jaki jest potencjał inwestycyjny działek i jak ziemię kupować z głową, wyjaśnia Adam Parzusiński.

Dowiedz się więcej »

Nowy numer magazynu „ESTATE” 2/2023! Branżowa wiedza w zasięgu ręki

Przed Państwem wakacyjny numer magazynu „ESTATE”. Zaczynamy okładkowym wywiadem z Izabelą Makosz, którą branża nieruchomości zdążyła już poznać jako specjalistkę od angażującego wideo. Podpowiada ona, jak wykorzystać krótkie filmy na różnych platformach social mediowych do realizacji celów marketingowych i sprzedażowych. Dodatkowe podpowiedzi, dotyczące samego TikToka, podrzuca Łukasz Morgiewicz. Jak komunikować zmiany dotyczące marki, przybliża Maciej Sznitowski.

Dowiedz się więcej »