Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę?

Cytat „W styczniu tego roku znaczące zmiany dokonały się nie tylko w podatkach. Jednocześnie modyfikacje pojawiły się w dziedzinie nieruchomości. Od 3 stycznia 2022 r. dom jednorodzinny o powierzchni nie większej niż 70 metrów kwadratowych można postawić bez jakichkolwiek pozwoleń. Jak to działa? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski – Prezes Zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o. – portal www.dzialkanadmorzem.pl.”

Dowiedz się więcej »

Przegląd techniczny nieruchomości na rynku wtórnym

Zapewne niejeden agent nieruchomości spotkał się podczas sprzedaży mieszkania lub domu z drugiej ręki z sytuacją, w której nabywcy przychodzą z różnymi osobami celem zweryfikowania potencjalnych defektów przed finalnym zakupem. Przegląd techniczny nieruchomości z jednej strony zmniejsza ryzyko zakupu, z drugiej – pozwala określić naszą pozycję w negocjacjach. O tym, że współpraca z inspektorem budowlanym opłaca się wszystkim stronom transakcji przekonuje Karolina Malicka.

Dowiedz się więcej »

Jak nie wypaść z rynku i zawsze mieć pracę?

Jedną z najtrudniejszych (jeśli nie najtrudniejszą) rzeczą w pracy agenta nieruchomości jest stworzenie systemu pozyskiwania klientów. Kiedy agent opanuje tę umiejętność, ba, zrobi z niej element codziennej rutyny, nie tylko nie zginie, ale ma wtedy nawet szansę odnieść spektakularny sukces. Bardziej lub mniej oczywiste pomysły na pozyskiwanie klientów zdradza Agata Stradomska.

Dowiedz się więcej »

Kreatywność w zespole. Jak ją pobudzić?

Na to pytanie wielu przedsiębiorców szuka odpowiedzi w dzisiejszych czasach. Gdy mówią mi o tym, że potrzeba im nowych rozwiązań, a później wnikam w procesy budowania kreacji w ich zespołach, to okazuje się, że oprócz klasycznego powiedzenia „zróbmy burzę mózgów”, niewiele dzieje się w tej kwestii. Wielu liderów popełnia błąd stosowania narzędzi bez dogłębnego ich rozumienia, a później bez przepracowania uzyskanych pomysłów. Jak wykorzystać potencjał zespołu podpowiada Bogdan Sosnowski.

Dowiedz się więcej »

Scenariusze dla rynków mieszkań, domów i działek

Dzień Pośrednika to dobra okazja, aby zapytać agentów o prognozy na najbliższe miesiące. Portal Nieruchomosci-online.pl poprosił o to pośredników specjalizujących się w różnych segmentach rynku. Ich zdaniem czeka nas prawdopodobnie okres dalszych wzrostów cen, ale realne jest jednocześnie zwiększenie podaży, ponieważ wielu Polaków może chcieć odsprzedać nieruchomości z powodu wyższych rat kredytów.

Dowiedz się więcej »

Wpływ ustrojów majątkowych małżeńskich na obrót nieruchomościami

Obrót nieruchomościami przez małżonków rządzi się swoimi prawami. Małżonkowie korzystać mogą z przywilejów, jakie dają przepisy prawne, bywa jednak, że pozostawanie w związku małżeńskim i posiadanie majątku wspólnego istotnie ogranicza samodzielne podejmowanie decyzji. O wpływie ustrojów majątkowych na sprzedaż nieruchomości pisze radca prawny Elżbieta Liberda w magazynie ESTATE.

Dowiedz się więcej »