Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Aktualności

Magazyn „ESTATE” 2/2022 już dostępny! Praktyczna wiedza dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

Przed Państwem gorący przedwakacyjny numer magazynu „ESTATE”.
Mamy czas wysokiego zapotrzebowania na rzetelne doradztwo. Rok 2022, na którego półmetku już jesteśmy, pokazał, że pośrednik w obrocie nieruchomościami to prawdziwie zawód z misją i ogromnymi możliwościami pomocy ludziom. Jak, w tym trudnym pod wieloma względami czasie, dawać klientom oparcie, poczucie bezpieczeństwa i dobre rozwiązania, pozostając jednocześnie w zgodzie ze sobą? W tym numerze szukamy na te pytanie odpowiedzi wraz zaproszonymi ekspertami.

Dowiedz się więcej »

Budownictwo ma mniejsze zaległości, ale obawia się sankcji

Cytat „Sytuacja finansowa branży budowlanej jest dość stabilna. Zaległości budownictwa w I kwartale tego roku zmniejszyły się o 9 proc. i wynoszą 5,4 mld zł. Jednak choć właściciele firm budowlanych popierają sankcje nałożone na Rosję i Białoruś, to obawiają się ich negatywnego wpływu na ich finanse – wynika z badania „Skaner MŚP” realizowanego cyklicznie przez Keralla Research dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.”

Dowiedz się więcej »

Ceny mieszkań nie spadną, ale jest szansa na okazje

Cytat „W minionym roku wzrosty cen mieszkań były dwucyfrowe, jednak chętnych na zakup lokum nie brakowało. Obecna sytuacja prezentuje się zgoła inaczej – niska dostępność kredytów może spowodować, że popyt na mieszkania będzie znacznie mniejszy. Czy to oznacza, że nieruchomości mieszkaniowe zaczną tanieć? Niekoniecznie, bowiem przeszkodą do obniżek są rosnące koszty budowy. Są jednak szanse na okazyjne zakupy – czytamy w najnowszym raporcie Evaluer Index 2022 opracowanym przez Emmerson Evaluation.”

Dowiedz się więcej »

Ceny najmu mieszkania rosną w zawrotnym tempie

Cytat „Najem mieszkań jest coraz droższy. Z najnowszego raportu Expandera i Rentier.io wynika, że ceny najmu urosły przez trzy miesiące aż o 15%, a w porównaniu do ubiegłego roku o 24%. Wzrosty podkręca ogromny popyt na wynajem generowany przez uchodźców z Ukrainy. Niemniej jednak wysokie stopy procentowe powodują, że najem jest tańszy niż rata kredytu.”

Dowiedz się więcej »