Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Media

Mieszkanie i firma w jednym. Jakie warunki trzeba spełnić i co zrobić, by nie podpaść fiskusowi

Cytat „Własne “cztery ściany” i własna firma w jednym – takie rozwiązanie często się spotyka. Przedsiębiorstwo musi mieć gdzieś siedzibę, a koszty wynajmu biura czy innego pomieszczenia do pracy mogą być dotkliwe – zwłaszcza dla początkujących. Dlatego ci niejednokrotnie decydują się na pozostanie z pracą w domu. Jakie warunki należy spełnić, by taki scenariusz był zgodny z przepisami i z jakimi konsekwencjami się to wiąże, sprawdzają eksperci GetHome.pl.”

Dowiedz się więcej »

Planujesz zakup nieruchomości? Sprawdź prospekt informacyjny

Cytat „Klienci, decydując się na zakup nieruchomości, biorą pod uwagę m. in. cenę, lokalizację, metraż czy rozkład pokoi. Skąd czerpią informacje na temat? Jednym z najważniejszych dokumentów, jakie deweloper dostarcza potencjalnemu nabywcy, jest prospekt informacyjny. Znajduje się w nim szereg informacji, które są szczególnie istotne z punktu widzenia kupującego. Dla niewprawionego oka część zapisów z prospektu informacyjnego może wydawać się niejasna, a nawet mało ważna. Eksperci z RealCo wyjaśniają, jak czytać ten dokument i na co zwrócić szczególną uwagę.”

Dowiedz się więcej »

Własne mieszkanie: czy i jak daje nam szczęście?

Cytat „Otodom i ThinkCo prezentują wyniki raportu „Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy?”. Opracowanie rzuca światło na podejście Polaków do własnego mieszkania oraz czynniki, które sprawiają, że czujemy się w nim szczęśliwi. Okazuje się, że za to szczęście odpowiedzialne jest coś więcej niż przysłowiowe cztery kąty.”

Dowiedz się więcej »

Dziś Dzień Wolności Podatkowej 2022

Cytat „W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada 13 czerwca w 164 dzień roku. Dzień Wolności Podatkowej jest symbolicznym momentem, gdy przestajemy pracować dla rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i dla naszych rodzin. Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej w Polsce od roku 1994.”

Dowiedz się więcej »