Nasz profil na Facebook.com - polub nas

aktualności

Aktualności to miejsce gdzie prezentujemy bieżące sprawy z rynku nieruchomości. Aktualności to gablota spraw codziennych. Masz ciekawą sprawę napisz e-mail: biuro@pprn.pl

 • Historia miłości wypisana na ścianach – agent nieruchomości pomógł w zaręczynach

  Dodano: 16/07/2018
  redfin

  Agent nieruchomości w Polsce jest zupełnie inaczej postrzegany niż w Stanach. Oto historia, gdy w zaręczynach pewnej parze pomógł agent nieruchomości. Tak to się robi na Zachodzie!
  Wszystko zaczęło się od marzenia Kevina Murray’a oraz Kimberly Gendron o wspólnym domu w Milwaukee. W ich urzeczywistnieniu pomógł agent nieruchomości agencji Redfin. I zrobił dużo więcej.

  Czytaj dalej
 • Wynajmij dom Franka Sinatry w Kalifornii – uwaga! Nie jest tanio

  Dodano: 16/07/2018
  posiadlosc-franka-sinatry-w-malibu-zdjecia-ofertowe-zillow-com

  Niezapomniany artysta estradowy. Twórca przebojów „New York, New York” czy „My Way” zmarł w 1998 w Los Angeles. Pozostawił po sobie bogatą dyskografię oraz wspaniałą posiadłość, którą teraz można wynająć.

  Od kilku dni można wynająć posiadłość, w której wielki artysta wraz z małżonką spędzili ostatnie lata życia. Na wynajem została wystawiona posiadłość znajdująca się w Malibu.

  Czytaj dalej
 • Specustawa mieszkaniowa czy lex deweloper? Wiceminister odpowiada na pytania

  Dodano: 16/07/2018
  bez-tytulu

  Wczoraj popołudniu odbył briefing wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia. Tematem były kontrowersje związane ze spec ustawą mieszkaniową.

  We wczorajszym wystąpieniu wiceminister Artur Soboń odniósł się do larum jakie podniosły chociażby Kongres Ruchów Miejskich bądź Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.

  Spec ustawa mieszkaniowa
  Ministerstwo broni swojego pomysłu argumentując korzyści gmin, bo będą kształtować zamiary inwestora w czytelnych i transparentnych procedurach. Ponadto, dzięki specustawie zostaną uwolnione nowe, dotąd niewykorzystywane i znakomicie położone tereny pod zabudowę wielorodzinną. Wszystko to ma spowodować, że procedura załatwiania pozwoleń będzie przebiegać szybciej. Ministerstwo podaje, że czas skróci się z 5 do jednego roku.

  Czytaj dalej
 • Nowo powstające osiedle Budlexu będzie ozdobione muralem

  Dodano: 16/07/2018
  materialy-prasowe-budlex

  Spółka Budlex zaprosiła kilkunastu artystów z całej Polski do udziału w konkursie na projekt muralu oraz form przestrzennych, które będą spójnym wyróżnikiem nowego osiedla mieszkaniowego powstającego w Toruniu przy ul. Targowej.

  Aby dostarczyć najlepszy z możliwych murali deweloper postanowił zorganizować otwarty konkurs i zaprosić do współpracy znanych artystów.

  Czytaj dalej
 • Profesjonalny Agent w pigułce

  Dodano: 16/07/2018

  Z myślą o wsparciu pośredników w ich pracy portal Nieruchomosci-online.pl stworzył program #ProfesjonalnyAgent powiązany z osobistym Kontem Agenta. Program stawia na rzetelność i kompletność, których oczekują poszukujący nieruchomości.
  Wzmocniona widoczność, darmowe wyróżnienia… czcesz dowiedzieć się, jak najwięcej skorzystać z uczestnictwa w programie?

  Czytaj dalej
 • Bez procentów proszę, czyli o wynagrodzeniu pośrednika inaczej

  Dodano: 13/07/2018

  Czy wynagrodzenie prowizyjne dla agenta nieruchomości to jedyne i najlepsze istniejące rozwiązanie? Piotr Dobrowolski, radca prawny i specjalista w prawie nieruchomości, omawia inne modele obliczania wynagradzania, widząc w tym szansę na zwiększenie prawdopodobieństwa jego otrzymania.

  Czytaj dalej
 • Otwarta furtka do większych osiedli w zamian za trzymanie się regulacji

  Dodano: 09/07/2018
  wizualizacja-inwestycji-tarasy-dionizosa-iv-w-warszawie-domiporta-pl

  Specustawa mieszkaniowa została uchwalona przez sejm w czwartek wieczorem. Dokument wprowadza wiele zmian, zwłaszcza dla deweloperów i samorządów. Według planów, ma ona ułatwić proces budowy oraz partnerstwo publiczno-prywatne.

  Ustawa jest obszernym dokumentem zmieniającym wiele zapisów dotyczącym budowania w Polsce. Oto najważniejsze postanowienia zapisane w nowej specustawie, która będzie obowiązować 10 lat.

  Czytaj dalej
 • Konferencja „Forum Rynku Nieruchomości 2018” – jak wygląda przyszłość branży w Polsce

  Dodano: 09/07/2018
  konferencja-forum-rynku-nieruchomosci-2018-jan-rusek-materialy-prasowe-forum-rynku-nieruchomosci

  Nie da się ukryć, że branża nieruchomości w Polsce przechodzi swoje złote lata. Na tym monolicie „prosperity” jawi się jedynie parę małych rysek. Rynek nadal rozwija się w imponującym tempie i nie widać oznak zmęczenia.

  W czasie odbywającego się „Forum Rynku Nieruchomości” w Sopocie spotkało się blisko 630 najważniejszych person branży – przedstawicieli firm deweloperskich, banków, pośredników finansowych, agencji doradczych oraz generalnych wykonawców z kraju i zagranicy.

  Czytaj dalej
 • Cztery najprostsze sposoby na zdobycie wkładu własnego bez oszczędzania

  Dodano: 09/07/2018
  wizualizacja-inwestycji-apartamenty-solec-24-domiporta-pl

  Od stycznia 2017 roku obowiązuje przynajmniej 20 procentowy wkład własny w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego na kupno mieszkania bądź budowę domu. Jak uzyskać kredyt bez uciążliwego oszczędzania?

  Najłatwiejszą i paradoksalnie najtrudniejszą drogą do uzyskania wkładu własnego jest systematyczne oszczędzanie. Ale co w przypadku, gdy nie mamy takiej możliwości bądź nie chcemy czekać?

  Czytaj dalej
 • Elementarz pośrednika. Efektywne umawianie spotkań

  Dodano: 09/07/2018

  Pozyskiwanie nowych nieruchomości do oferty to jeden z elementów prowadzących do wyznaczonego celu. Jak stworzyć efektywny plan dnia, czy rutyna może być dobra i jak w rozmowach zaskakiwać klienta? Na te pytania odpowiada Łukasz Wydrowski, praktyk i psajonat rynku nieruchomości.

  Czytaj dalej