Nasz profil na Facebook.com - polub nas

aktualności

Aktualności to miejsce gdzie prezentujemy bieżące sprawy z rynku nieruchomości. Aktualności to gablota spraw codziennych. Masz ciekawą sprawę napisz e-mail: biuro@pprn.pl

 • Nowe terminy – Kursy licencyjne dla zarządców nieruchomości i pośredników w obrocie nieruchomościami – autoryzowane przez F PPRN

  Dodano: 18/07/2019

  kursy

  Kursy licencyjne dla zarządców nieruchomości i pośredników w obrocie nieruchomościami – autoryzowane przez F PPRN.

  Kursy przygotowują do egzaminów na licencję FPPRN Poznań- Warszawa – Łódź – Katowice –  Opole – Wrocław. Więcej patrz link
  Czytaj dalej
 • Wspólnota mieszkaniowa – wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  Dodano: 17/07/2019
  z24993976ihwspolnota-mieszkaniowa-podczas-spotkania

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powołać i odwołać zarząd wspólnoty? Czym różni się wspólnota mieszkaniowa od spółdzielni?

  Kupując własne mieszkanie warto sprawdzić, czy automatycznie nie staniemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Zależy to przede wszystkim od stanu prawnego budynku, w którym znajduje się wykupiona przez nas nieruchomość. Na jakich zasadach działa wspólnota mieszkaniowa i jakich korzyści mogą spodziewać się jej członkowie?

  Czytaj dalej
 • Umowa rezerwacyjna mieszkania – kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  Dodano: 17/07/2019
  z24993913ihumowa-rezerwacyjna-mieszkania

  Zawarcie umowy rezerwacyjnej jest częstą formą ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej nieruchomości na rynku. Poza tym, że jest pisemnym potwierdzeniem chęci zakupu lokalu, to dzięki niej można określić także terminy ewentualnych zobowiązań obu stron. Jak sporządzić umowę rezerwacyjną?

  Czytaj dalej
 • W Domiporcie zarezerwujesz nieruchomość jak wakacje w Airbnb

  Dodano: 17/07/2019

   

  Proces poszukiwania mieszkania nigdy nie był w Polsce tak prosty. Korzystając z innowacyjnego narzędzia „Rezerwacji Online”, można zarezerwować wybraną nieruchomość jednym kliknięciem, jak wakacje w Airbnb. Nowa usługa Domiporty to wybawienie dla pośredników nieruchomości, przeciążonych obsługą niezdecydowanych klientów.

  Czytaj dalej
 • Wyszukiwarka nieruchomości Domiporta.pl na Gazeta.pl

  Dodano: 17/07/2019

  z24988620ihdomiporta-pl-na-stronie-glownej-gazeta-plNa głównej stronie portalu Gazeta.pl wyeksponowana została wyszukiwarka nieruchomości przygotowana przez zespół Domiporta.pl. Dzięki tej współpracy oferty zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym mogą być widoczne dla szerszego grona użytkowników.

  Czytaj dalej
 • O kredycie hipotecznym na „dziurę w ziemi”…

  Dodano: 15/07/2019

  Jak wynika z danych GUS, przy zakupie mieszkania bezpośrednio od dewelopera przeciętny czas oczekiwania na oddanie go do użytkowania wynosi ok. dwa lata. Finansując zakup takiej nieruchomości ze środków z kredytu hipotecznego musimy liczyć się z tym, że raty kredytu będziemy musieli uiszczać zanim otrzymamy klucze do nabywanego lokalu. Ile zobowiązani będziemy płacić oczekując na nieruchomość?

  Czytaj dalej
 • Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

  Dodano: 15/07/2019

  O tym, jak zająć się pracą, o której wcale nie myśli się jak o pracy? Na to pytanie Dominice Mikulskiej odpowiada Basia Domarus, liderka oddziału Pomorze Stowarzyszenia Mieszkanicznik oraz pośrednikiem w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami.

  Czytaj dalej
 • Scenariusze przyszłości: Coliving

  Dodano: 12/07/2019

  Coliving to nowa forma mieszkaniowa oparta na ekonomii współdzielenia. O adaptacji tego zjawiska na gruncie polskim i perspektywach jego rozwoju Dominika Mikulska rozmawia z Przemysławem Chimczakiem – architektem i obserwatorem zmieniających się trendów, współzałożycielem think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików czy domów seniora.

  Czytaj dalej
 • Czy repozycjonowanie budynków zyska na popularności w Polsce?

  Dodano: 11/07/2019

  W Polsce niszowym trendem wciąż pozostaje repozycjonowanie budynków polegający na zmianie ich funkcji, nadawaniu im nowej wartości. Na polskim rynku nieruchomości możemy znaleźć inwestorów, którzy zamiast budować nowe obiekty komercyjne decydują się na zakup starszych biurowców oraz ich repozycjonowanie. Starsze budynki mają bowiem potencjał w postaci m.in. doskonałej lokalizacji, dobrze skomunikowanej z miastem. Na czym polega repozycjonowanie budynku? Czy ten niszowy trend ma szanse zyskać na popularności i stać się głównym nurtem w Polsce?

  Czytaj dalej
 • Kilka rad jak zrobić dobre zdjęcie…

  Dodano: 08/07/2019

  Dobrze wykonane zdjęcia mają duży wpływ na atrakcyjność naszego ogłoszenia nieruchomości w internecie. Stanowią jego wizytówkę i często decydują czy potencjalny kupujący lub najemca zainteresuje się dalej daną nieruchomością. Często brak zdjęcia lub dodana słabej jakości fotografia pomieszczeń sprawia, że oglądający ogłoszenia nie zwracają na nie uwagi, odrzucają je. Również zdjęcia prezentujące dane przestrzenie korzystniej niż wyglądają one w rzeczywistości mogą odnieść odwrotny od zamierzonego skutek. W jaki sposób wykonać zdjęcia nieruchomości? Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów nie popełniać?

  Czytaj dalej