Nasz profil na Facebook.com - polub nas

aktualności

Aktualności to miejsce gdzie prezentujemy bieżące sprawy z rynku nieruchomości. Aktualności to gablota spraw codziennych. Masz ciekawą sprawę napisz e-mail: biuro@pprn.pl

 • AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w Polsce w III kwartale 2020 r

  Dodano: 26/11/2020

  Związek Banków Polskich ponownie opublikował kwartalny raport AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych w raporcie danych, w III kwartale 2020 roku udzielonych zostało 48 782 umów o kredyt mieszkaniowy (o 7,97% więcej niż w poprzednim kwartale), o łącznej wartości 14,141 m mld z (o 4,96% więcej niż w poprzednim kwartale). Średnia wartość udzielonego kredytu w analizowanym okresie spadła o 2,50% w porównaniu z II kwartałem 2020 roku i wyniosła 288 828 zł. Jak kształtowała się w badanym okresie struktura nowo udzielonych kredytów z uwzględnieniem m.in. ich wysokości, wskaźnika LtV, okresu kredytowania, średnich marż oraz oprocentowania? Jakie były średnie ceny transakcyjne mieszkań w wybranych większych miastach w Polsce?

  Czytaj dalej
 • Mapa nowym sposobem na szukanie

  Dodano: 26/11/2020

  Jednym z czynników wpływającym na decyzję o zakupie jest lokalizacja nieruchomości. Poszukujący często mają co do niej konkretne preferencje. By ułatwić im znalezienie lokalu w wybranym rejonie na Nieruchomosci-online.pl w wersji mobilnej pojawiła się funkcjonalność przeglądania wyników wyszukiwania z poziomu mapy. Więcej o tym sposobie na szukanie pisze Dominika Mikulska.

  Czytaj dalej
 • Poszerzono krąg osób, które mogą skorzystać ze zwolnienia w podatku od spadków i darowizn

  Dodano: 23/11/2020

  Najbliższa rodzina może skorzystać ze zwolnienia w podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem że w odpowiednim terminie złoży fiskusowi deklaracje. Zgodnie z nowelizacją ustawy obowiązującą od 27 października 2020 roku poszerzony został krąg osób, które mogą skorzystać z takiego zwolnienia. Kto zgodnie z nowymi regulacjami również podlega zwolnieniu?

  Czytaj dalej
 • Mózg a nieruchomości. Część 3: Jak kupuje niebieski mózg

  Dodano: 23/11/2020

  Biostruktura mózgu kształtuje nasze codzienne reakcje, zachowania i wybory, do których zaliczają się również decyzje zakupowe, także na rynku nieruchomości. Umiejętność rozpoznawania tych struktur mogą owocować sukcesami w sprzedaży. Jak dzięki tej metodzie poprawić swoją skuteczność, tłumaczy Anna Urbańska.

  Czytaj dalej
 • Optymalizacja marketingu w agencjach butikowych. Zarządzanie treścią i relacjami

  Dodano: 19/11/2020

  Szybkość reakcji, dokładność dopasowania oferty, wiedza agentów i budząca zaufanie marka to obecnie przewagi konkurencyjne małych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. O tym, jak pracuje się z klientem w agencjach butikowych, opowiada Filip Pietrek.

  Czytaj dalej
 • Noworoczny Kurs licencyjny na pośrednika i zarządcę nieruchomości – EDYCJA ON-LINE- rozpoczynamy 16 stycznia 2021

  Dodano: 17/11/2020

  Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości we współpracy z Federacją Porozumienia Polskiego Rynku Nieruchomości zaprasza na licencyjne kursy dla zarządców nieruchomościami i pośredników nieruchomości autoryzowane przez FPPRN.

  NOWOROCZNY NA 2021 ROK SPECJALNY Kurs licencyjny: pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości na fakultatywną licencję F PPRN – EDYCJA ON – LINE – zajęcia prowadzone przez naszych wykładowców „na żywo” bez żadnych odtwarzań z taśmy.

  Cele kursu:
  Celem kursu jest podstawowe przygotowanie do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz oraz przygotowanie do egzaminu na fakultatywną licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami lub zarządcę nieruchomości Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Licencje FPPRN to dokumenty niezwykle przydatne w ubieganiu się o pracę lub budowaniu zaufania wśród klientów, wspólnot mieszkaniowych, właścicieli nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

  Czytaj dalej
 • Bezpłatny kurs online: Skuteczne sposoby pracy z ofertą – edycja 2020

  Dodano: 17/11/2020

  Żyjemy w ciekawych czasach. Rok 2020 przebiegający w cieniu pandemii przyniósł zmiany, których nikt się nie spodziewał i których finał trudno przewidzieć. Dostrzegając te zmiany, portal Nieruchomosci-online.pl we współpracy z partnerami biznesowymi i przyjaciółmi stworzył internetowy, bezpłatny kurs dla agentów nieruchomości „Skuteczne sposoby pracy z ofertą” będący częścią działań edukacyjnych w ramach programu #ProfesjonalnyAgent. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest skuteczne działanie w czasach społecznej izolacji.

  Czytaj dalej
 • GUS o gospodarce mieszkaniowej i infrastrukturze komunalnej w 2019 roku

  Dodano: 17/11/2020

  Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje dotyczące gospodarki mieszkaniowej w Polsce. Przedstawione dane przedstawiają ogólny stan zasobów mieszkaniowych oraz podstawowe wskaźniki ukazujące warunki mieszkaniowe ludności w Polsce w 2019 roku. Ponadto zaprezentowano m.in. informacje o wypłaconych dodatkach mieszkaniowych, gruntach przekazanych pod budownictwo mieszkaniowe, mieszkaniowym zasobie gmin itp.

  Czytaj dalej
 • Mindset skutecznego agenta: Poczucie własnej wartości

  Dodano: 16/11/2020

  Poczucie własnej wartości, obok odwagi i asertywności, jest jednym z kluczowych elementów, niezbędnym do stworzenia zawodowej roli, której celem jest trwałe, powtarzalne osiąganie wyników na ponadprzeciętnym poziomie. O tym, jak je budować z sukcesem, pisze Dawid Marecki.

  Czytaj dalej
 • Zasada czterech kwestii. Jak zwiększyć swoje szanse w negocjacjach nieruchomości?

  Dodano: 16/11/2020

  Jednym z najtrudniejszych etapów procesu sprzedaży nieruchomości są negocjacje warunków, podczas których do głosu dochodzą silne emocje. Te często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i odsłaniają prawdziwe oblicze negocjujących. Jak handlować ustępstwami, by uniknąć zajadłych sporów, wyjaśnia Krzysztof Rzepkowski.

  Czytaj dalej