Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Raport cen ofertowych na rynku wtórnym – II kwartał 2018 r.

  Dodano: 16/11/2018

  Jak prezentują się ceny ofertowe sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w II kwartale 2018 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania oraz jego stan? Analizę przygotowaną w oparciu o dane z portalu Nieruchomosci-online.pl przedstawia Alicja Palińska.

  Czytaj dalej
 • „Lepiej znajdź mieszkanie” z Domiporta.pl

  Dodano: 15/11/2018
  billboard_ams_2_pogl

   

  Platforma z ofertami nieruchomości Domiporta.pl zmieniła layout oraz identyfikację wizualną. Start nowej wersji serwisu komunikuje kampania pod hasłem „Lepiej znajdź mieszkanie”.

  Czytaj dalej
 • Jakie formy promocji dominują u deweloperów?

  Dodano: 15/11/2018

  Po raz kolejny serwis nieruchomości Dompress.pl przeprowadził sondę wśród przedstawicieli branży deweloperskiej. Tym razem przedmiotem analizy były formy promocji wśród deweloperów? Jakie formy promocji są najskuteczniejsze w ocenie firm deweloperskich? Jak i gdzie promują oni realizowane przez siebie inwestycje?

  Czytaj dalej
 • Jakość powietrza, a rynek mieszkaniowy

  Dodano: 15/11/2018

  Rośnie wśród nas świadomość zdrowotna oraz popularyzacja danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza. Również przy wyborze mieszkania do kupna zwracamy uwagę na jakość powietrza. Jak prezentują się pod tym względem wybrane największe polskie miasta?

  Czytaj dalej
 • Nieodpłatna służebność przesyłu, a CIT

  Dodano: 15/11/2018

  Jak wynika z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychodem są między innymi wartości rzeczy, praw lub świadczeń otrzymanych nieodpłatnie. Przepisy te nie dotyczą jednak nieodpłatnej służebności przesyłu. Stanowisko to potwierdza wyrok WSA w Gliwicach z 1 sierpnia 2018 r., sygn. akt I SA/Gl 596/18.

  Czytaj dalej
 • 5 sposobów na ograniczenie zużycia wody

  Dodano: 13/11/2018
  z24148572ih5-sposobow-na-ograniczenie-zuzycia-wody

  Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3- osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 PLN.

  Zużywając wodę płacimy za nią potrójnie – za jej dostarczenie, podgrzanie, a potem odprowadzenie do kanalizacji. Średnie ceny wody zimnej i ścieków w naszym kraju wahają się od około 9, do prawie 16 PLN/m3 brutto. Najmniej płacą za wodę i ścieki mieszkańcy Torunia i Rzeszowa – odpowiednio 8,57 i 8,87 PLN/m3, a najwięcej Zabrza 15,77 PLN/m3.

  Czytaj dalej
 • Zysk wyższy niż na lokacie, ale trzeba zwrócić uwagę na szczegóły – condohotele

  Dodano: 13/11/2018
  z24141568ihinwestycja-boulevard-residence-w-ustroniu-morskim

  Nawet 8 procent zysku netto w skali roku może wypracować inwestor lokujący oszczędności w nieruchomościach typu condohotel. Stopa zwrotu zależy od wielu czynników.

  Mechanika zarabiania na inwestycjach typu condohotel jest prosta. Deweloper buduje obiekt hotelowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i zostaje jego operatorem (bądź angażuje do tego zadania oddzielną firmę). Inwestor prywatny wykupuje w hotelu apartament na własność, a operator zajmuje się serwisem oraz obsługą gości.

  Czytaj dalej
 • Jaki metraż mieszkania jest najpopularniejszy?

  Dodano: 13/11/2018

  Przedstawiciele firm deweloperskich zostali zapytani o najpopularniejszy metraż mieszkań. Jaka powierzchnia lokali mieszkalnych cieszy się największym zainteresowaniem klientów? Czy wciąż najczęściej wybierane są mieszkania 2-pokojowe o metrażu w przedziale 35-50 mkw?

  Czytaj dalej
 • Ulga termomodernizacyjna: odliczymy od dochodu wydatki na termomodernizację domu

  Dodano: 13/11/2018

  W piątek 9 listopada br została uchwalona przez Sejm nowelizacja przepisów podatkowych wprowadzająca ulgę termomodernizacyjną budynków jednorodzinnych. Jakie korzyści dla podatników ma zapewniać ta ulga? Kto będzie mógł skorzystać z tej ulgi?

  Czytaj dalej
 • Deweloperzy o mieszkaniach przyszłości…

  Dodano: 13/11/2018

  Wśród firm deweloperskich została przeprowadzona sonda dotycząca mieszkań przyszłości. Co będzie charakteryzowało mieszkania przyszłości? Jakie udogodnienia i innowacyjne rozwiązania będzie można w nich znaleźć?

  Czytaj dalej