Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Coraz droższe utrzymanie domu…

  Dodano: 17/07/2019

  Polskie gospodarstwa domowe płacą coraz wyższe rachunki związane z utrzymaniem domu. Jak wynika z szacunków HRE Investments statystyczna polska rodzina wydaje na utrzymanie domu przeciętnie 930 zł miesięcznie, tj. o 15 zł więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Za co musimy płacić więcej? Które opłaty nie wzrosły?

  Czytaj dalej
 • Jak przeciwdziałać zjawisku rozlewania się miast?

  Dodano: 17/07/2019

  Jak wskazują eksperci nadmierne rozrastanie się obszarów dużych miast jest negatywnym i problematycznym zjawiskiem urbanistycznym. Dlaczego rozrastanie się się miast jest oceniane jako niekorzystne? Jak można przeciwdziałać i zaradzić temu zjawisku?

  Czytaj dalej
 • Jak miasta walczą o inwestycje?

  Dodano: 17/07/2019

  Postępująca globalizacja sprawia, że coraz trudniejsza staje się rywalizacja o inwestycje. W jaki sposób polskie miasta próbują przyciągać do siebie inwestorów? Na co zwracają największą uwagę? Na czym najbardziej im zależy?

  Czytaj dalej
 • Wspólnota mieszkaniowa – wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  Dodano: 17/07/2019
  z24993976ihwspolnota-mieszkaniowa-podczas-spotkania

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powołać i odwołać zarząd wspólnoty? Czym różni się wspólnota mieszkaniowa od spółdzielni?

  Kupując własne mieszkanie warto sprawdzić, czy automatycznie nie staniemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Zależy to przede wszystkim od stanu prawnego budynku, w którym znajduje się wykupiona przez nas nieruchomość. Na jakich zasadach działa wspólnota mieszkaniowa i jakich korzyści mogą spodziewać się jej członkowie?

  Czytaj dalej
 • Umowa rezerwacyjna mieszkania – kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  Dodano: 17/07/2019
  z24993913ihumowa-rezerwacyjna-mieszkania

  Zawarcie umowy rezerwacyjnej jest częstą formą ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej nieruchomości na rynku. Poza tym, że jest pisemnym potwierdzeniem chęci zakupu lokalu, to dzięki niej można określić także terminy ewentualnych zobowiązań obu stron. Jak sporządzić umowę rezerwacyjną?

  Czytaj dalej
 • W Domiporcie zarezerwujesz nieruchomość jak wakacje w Airbnb

  Dodano: 17/07/2019

   

  Proces poszukiwania mieszkania nigdy nie był w Polsce tak prosty. Korzystając z innowacyjnego narzędzia „Rezerwacji Online”, można zarezerwować wybraną nieruchomość jednym kliknięciem, jak wakacje w Airbnb. Nowa usługa Domiporty to wybawienie dla pośredników nieruchomości, przeciążonych obsługą niezdecydowanych klientów.

  Czytaj dalej
 • Wyszukiwarka nieruchomości Domiporta.pl na Gazeta.pl

  Dodano: 17/07/2019

  z24988620ihdomiporta-pl-na-stronie-glownej-gazeta-plNa głównej stronie portalu Gazeta.pl wyeksponowana została wyszukiwarka nieruchomości przygotowana przez zespół Domiporta.pl. Dzięki tej współpracy oferty zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym mogą być widoczne dla szerszego grona użytkowników.

  Czytaj dalej
 • O kredycie hipotecznym na „dziurę w ziemi”…

  Dodano: 15/07/2019

  Jak wynika z danych GUS, przy zakupie mieszkania bezpośrednio od dewelopera przeciętny czas oczekiwania na oddanie go do użytkowania wynosi ok. dwa lata. Finansując zakup takiej nieruchomości ze środków z kredytu hipotecznego musimy liczyć się z tym, że raty kredytu będziemy musieli uiszczać zanim otrzymamy klucze do nabywanego lokalu. Ile zobowiązani będziemy płacić oczekując na nieruchomość?

  Czytaj dalej
 • Wakacyjne promocje u deweloperów?

  Dodano: 15/07/2019

  Ponownie serwis nieruchomości Dompress.pl przeprowadził wśród przedstawicieli firm deweloperskich sondę, tym razem dotyczącą wakacyjnych promocji. Jak deweloperzy próbują pozyskać potencjalnych kupujących w miesiącach letnich? Czy organizują oni wakacyjne promocje i bonusy dla klientów?

  Czytaj dalej
 • Zarejestruj książeczkę mieszkaniową, aby uzyskać premie gwarancyjną…

  Dodano: 15/07/2019

  Osoby posiadające książeczkę mieszkaniową przy zakupie lub remoncie własnego mieszkania mogą ubiegać się o wypłatę premii gwarancyjnej. Jednak zgodnie ze znowelizowanymi przepisami wcześniej muszą dopełnić obowiązku rejestracji posiadanej książeczki. Rejestracji należy dokonać najpóźniej do końca 2021 roku. Co w przypadku, gdy spóźnimy się z rejestracją książeczki?

  Czytaj dalej