Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Czy słabnie popyt na mieszkania?

  Dodano: 26/11/2020

  Ponownie serwis nieruchomości Dompress.pl przeprowadził wśród przedstawicieli firm deweloperskich sondę. Czy wprowadzone ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa przełożyło się na spadek popytu na nowe mieszkania? Czy od wiosny zaobserwowano wzrost liczby osób kupujących od deweloperów mieszkania w celach inwestycyjnych, jako lokata kapitału? Czy wśród klientów na rynku pierwotnym również są zagraniczni inwestorzy?

  Czytaj dalej
 • Deweloperów biurowych kusi mieszkaniówka

  Dodano: 26/11/2020

  Pandemia koronawirusa pokazała, że zbyt wąska specjalizacja na rynku nieruchomości może stanowić znaczne ryzyko dla inwestora. Firmy deweloperskie szukają nowych pomysłów na rozwój prowadzonego biznesu. Czy wielofunkcyjność projektów inwestycyjnych oraz dywersyfikacja na rynku nieruchomości mogą być sposobem dla deweloperów na trudne czasy? Czy deweloperzy funkcjonujący w segmencie biurowym rynku nieruchomości przeniosą się na rynek mieszkaniowy?

  Czytaj dalej
 • AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w Polsce w III kwartale 2020 r

  Dodano: 26/11/2020

  Związek Banków Polskich ponownie opublikował kwartalny raport AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych w raporcie danych, w III kwartale 2020 roku udzielonych zostało 48 782 umów o kredyt mieszkaniowy (o 7,97% więcej niż w poprzednim kwartale), o łącznej wartości 14,141 m mld z (o 4,96% więcej niż w poprzednim kwartale). Średnia wartość udzielonego kredytu w analizowanym okresie spadła o 2,50% w porównaniu z II kwartałem 2020 roku i wyniosła 288 828 zł. Jak kształtowała się w badanym okresie struktura nowo udzielonych kredytów z uwzględnieniem m.in. ich wysokości, wskaźnika LtV, okresu kredytowania, średnich marż oraz oprocentowania? Jakie były średnie ceny transakcyjne mieszkań w wybranych większych miastach w Polsce?

  Czytaj dalej
 • Mapa nowym sposobem na szukanie

  Dodano: 26/11/2020

  Jednym z czynników wpływającym na decyzję o zakupie jest lokalizacja nieruchomości. Poszukujący często mają co do niej konkretne preferencje. By ułatwić im znalezienie lokalu w wybranym rejonie na Nieruchomosci-online.pl w wersji mobilnej pojawiła się funkcjonalność przeglądania wyników wyszukiwania z poziomu mapy. Więcej o tym sposobie na szukanie pisze Dominika Mikulska.

  Czytaj dalej
 • Dlaczego warto kupić dom szeregowy?

  Dodano: 23/11/2020

  Dom w zabudowie szeregowej jest doskonałą alternatywą dla osób, kto marzą o własnym domu, jednak nie posiadają odpowiednich środków umożliwiających zakup gruntu oraz samodzielną budowę. Jakie są zalety szeregowych domów? Dlaczego warto kupić szeregowiec? 

  Czytaj dalej
 • Poszerzono krąg osób, które mogą skorzystać ze zwolnienia w podatku od spadków i darowizn

  Dodano: 23/11/2020

  Najbliższa rodzina może skorzystać ze zwolnienia w podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem że w odpowiednim terminie złoży fiskusowi deklaracje. Zgodnie z nowelizacją ustawy obowiązującą od 27 października 2020 roku poszerzony został krąg osób, które mogą skorzystać z takiego zwolnienia. Kto zgodnie z nowymi regulacjami również podlega zwolnieniu?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w okresie I-X 2020

  Dodano: 23/11/2020

  Podobnie jak w miesiącach poprzednich Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w w okresie styczeń-październik 2020 r oddano do użytkowania 176 424 mieszkań, czyli o 6,1% więcej niż w tym samym czasie 2019 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 218 546 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 186 948 mieszkań – odpowiednio o 4,5% i 7,7% mniej w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Mózg a nieruchomości. Część 3: Jak kupuje niebieski mózg

  Dodano: 23/11/2020

  Biostruktura mózgu kształtuje nasze codzienne reakcje, zachowania i wybory, do których zaliczają się również decyzje zakupowe, także na rynku nieruchomości. Umiejętność rozpoznawania tych struktur mogą owocować sukcesami w sprzedaży. Jak dzięki tej metodzie poprawić swoją skuteczność, tłumaczy Anna Urbańska.

  Czytaj dalej
 • Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

  Dodano: 20/11/2020

  Jedną z najważniejszych decyzji w życiu jest zakup własnego mieszkania. Do wyboru mamy bogatą  ofertę lokali mieszkalnych od dewelopera, jak i używanych. Jakie są różnice pomiędzy rynkiem pierwotnym, a wtórnym? Jakie są zalety i wady każdego z tych rynków? Lepiej wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? 

  Czytaj dalej
 • Mieszkanie na godziny, jako nowa forma najmu

  Dodano: 20/11/2020

  Pandemia wprowadziła spore zawirowania na rynku nieruchomości, w tym na rynku najmu lokali mieszkalnych. Cieszący się dużą popularnością wśród turystów i pracowników najem krótkoterminowy mocno ucierpiał po wybuchu koronawirusa. Trochę lepiej sytuacja wygląda w przypadku najmu długoterminowego. W tych ciężkich czasach właściciele oferowanych do najmu lokali mieszkalnych poszukują alternatywnych form zarabiania. Opcją może być wynajem mieszkania na godziny. Do kogo skierowana jest ten rodzaj najmu i jaki jest jego koszt?

  Czytaj dalej