Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Standard 5G, smart home – czy Polacy są gotowi na rewolucję w mieszkalnictwie?

  Dodano: 18/01/2019
  shutterstock_114580114

  Standard 5G może zrewolucjonizować rynek systemów smart home. Inteligentne domy będą tańsze i dzięki nowemu standardowi przesyłu danych bardziej funkcjonalne – oceniają eksperci domiporta.pl. Czy to spowoduje, że zaczniemy korzystać z systemów smart home na większą skalę?

  Czytaj dalej
 • Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy – nowe (stare) obowiązki

  Dodano: 18/01/2019

  Jakie wyzwania dla pośredników przynoszą zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu? Rafał Szczeponek pisze, jakie są jej najważniejsze postanowienia i jakie kroki powinien podjąć pośrednik, by działać zgodnie z prawem.

  Czytaj dalej
 • Prognozy dla rynku nieruchomości w 2019 roku

  Dodano: 17/01/2019

  Rok 2019 może być dla rynku nieruchomości bardzo ciekawym. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że w tym roku nastąpi koniec boomu mieszkaniowego. Czego możemy oczekiwać na rynku nieruchomości w 2019 roku?

  Czytaj dalej
 • PIT: przy uldze mieszkaniowej istotne kto pożycza pieniądze

  Dodano: 17/01/2019

  W przypadku sprzedaży nieruchomości przed upływem pięciu lat od jej nabycia zobowiązani jesteśmy do zapłaty podatku PIT od sprzedaży. Możemy jednak skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Które wydatki pomniejszają wymiar podatku? Jak wynika z wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretacji indywidualnej z dnia 14.01.2019 r. nr 0115-KDIT2-3.4011.361.2018.3.AD pożyczka zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie daje podstaw do skorzystania z ulgi mieszkaniowej. Jedynie pożyczki udzielone przez bank lub spółdzielczą kasę oszczędnościowo – kredytową w okresie i w celach określonych przepisami pomniejszają wymiar PIT.

  Czytaj dalej
 • Krajowa Rada Notarialna – sprzedaż mieszkań bez zaświadczeń

  Dodano: 17/01/2019

  W zeszły piątek Krajowa Rada Notarialna przedstawiła stanowisko w sprawie formalności, jakie są wymagane przy sprzedaży nieruchomości mieszkalnych na gruntach przekształconych 1 stycznia 2019 r. z użytkowania wieczystego we własność, umożliwiające taką sprzedaż bez zaświadczenia, z wyjątkami. W jakich sytuacjach do transakcji sprzedaży notariusz będzie wymagał zaświadczenia?

  Czytaj dalej
 • Jak deweloperzy oceniają planowane zmiany w obrocie gruntami rolnymi?

  Dodano: 15/01/2019

  Serwis nieruchomości dompress.pl po raz kolejny przeprowadził wśród firm deweloperskich sondę, tym razem dotyczącą zmian w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego. Czy proponowane w przepisach zmiany dotyczące obrotu gruntami rolnymi ułatwią deweloperom zakup ziemi z przeznaczeniem pod planowane inwestycje mieszkaniowe? Jak deweloperzy oceniają przygotowywaną nowelizację przepisów?

  Czytaj dalej
 • Jakich mieszkań szukają millenialsi?

  Dodano: 15/01/2019

  Pokolenie millenialsów stanowi ok. 30% polskiego społeczeństwa. Jakie są ich preferencje w zakresie poszukiwanego mieszkania oraz jego aranżacji? Jakie czynniki biorą oni pod uwagę przy wyborze odpowiedniego „M”?

  Czytaj dalej
 • Sprzedaż w 2018 roku giełdowych deweloperów

  Dodano: 15/01/2019

  Przedsiębiorstwa deweloperskie notowane na giełdzie opublikowały raporty dotyczące ich sprzedaży lokali mieszkalnych za ostatni kwartał oraz za 2018 rok. Portal RynekPierwotny.pl dokonał analizy tych danych. Jakie wnioski uzyskano w ramach przeprowadzonego badania? Jak prezentowała się sprzedaż mieszkań w zeszłym roku badanych firm deweloperskich?

  Czytaj dalej
 • Networking, czyli kontakty, które procentują

  Dodano: 14/01/2019

  Rekomendacje klientów to silnik działania wielu pośredników. Jak robić biznes dzięki poleceniom opartym na zaufaniu? O praktycznym wymiarze budowania sieci wzajemnie polecających się kontaktów w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi Grzegorz Turniak, orędownik networkingu oraz zarządzania talentami i karierą.

  Czytaj dalej
 • Mogą kosztować miliony złotych – czym są nieruchomości premium?

  Dodano: 11/01/2019
  z24345603ih

  Średnia cena ofertowa apartamentu klasy premium wynosi obecnie 2,8 mln zł. Brakuje jednak jednolitej definicji sektora premium. Nie każde duże mieszkanie to apartament, a nie każdy apartament to nieruchomość typu premium.

  Rynek nieruchomości „premium” (po ang. Premium Real Estate) nie ma ściśle określonej definicji. Analogicznie jest z pojęciem „apartament”. Brak standardów w tym zakresie sprawia, że osoby oferujące nieruchomość na sprzedaż mogą bezkarnie posługiwać się tymi nazwami i to od kupującego zależy jak zinterpretuje ofertę.

  Czytaj dalej