Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Wartościowi poszukujący

  Dodano: 24/05/2019

  Jaki potencjał drzemie w klientach poszukujących nieruchomości? Jak poszukujących zamienić w wartościowych dla biura klientów? Alicja Palińska udowodnia, że portal ogłoszeniowy to doskonałe narzędzie do komunikacji z klientami, źródło wiedzy o ich potrzebach i szansa na pozyskanie większej liczby zakończonych sukcesem transakcji.

  Czytaj dalej
 • Czy Polacy wciąż chętnie zaciągają kredyty na mieszkanie?

  Dodano: 22/05/2019

  Polacy wciąż preferują kupno mieszkania, niż jego najem. Jednym ze źródeł finansowania zakupu takiej nieruchomości mogą być środki pochodzące z kredytu hipotecznego. Czy Polacy wciąż chętnie zaciągają kredyty na mieszkanie? Jaki wkładem własnym muszą oni co najmniej dysponować?

  Czytaj dalej
 • Czynsz od obrotu jako jeden z elementów umowy najmu…

  Dodano: 22/05/2019

  Jednym z elementów umowy najmu lokalu w centrum handlowym wymagających uzgodnienia pomiędzy stronami często jest czynsz najmu od obrotu. Czym charakteryzuje się czynsz od obrotu? W jaki sposób jest rozliczany? Jakie kontrowersje on budzi? Na co należy zwrócić uwagę negocjując kwestie czynszu od obrotu?

  Czytaj dalej
 • Gdzie inwestować w mieszkania pod wynajem?

  Dodano: 22/05/2019

  W okresie utrzymujących się na niskim poziomie stóp procentowych alternatywą dla lokat jest inwestowanie w nieruchomości. Jaka jest rzeczywista stopa zwrotu z mieszkania pod wynajem? Jakie są najlepsze lokalizacje w Polsce dla nieruchomości mieszkalnych pod wynajem? Jakie czynniki mają wpływ na atrakcyjność nieruchomości?

  Czytaj dalej
 • Ranking najbardziej stabilnych rynków nieruchomości

  Dodano: 20/05/2019

  Międzynarodowa firma doradczej Savills zaprezentowała ranking najbardziej stabilnych rynków nieruchomości. W czołówce zestawienia znalazły się Nowy Jork, Tokio, Londyn oraz Los Angeles. Analitycy Savills zwracają uwagę na miasta położone w Indiach, Chinach oraz na Bliskim Wschodzie, które wykazują się coraz większą dynamiką rozwoju oraz mogą stanowić ciekawą opcję dla inwestorów na rynku nieruchomości. Jakie inne miasta zostały wyróżnione jako najbardziej stabilne na rynku nieruchomości? Które miasta uznane jako aspirujące mogą w najbliższej przyszłości stać się alternatywnymi kierunkami inwestycyjnymi?

  Czytaj dalej
 • Inwestorzy dalej zainteresowani rynkiem nieruchomości w Polsce

  Dodano: 20/05/2019

  Sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce wciąż oceniana jest pozytywnie. Ten segment polskiego rynku nieruchomości nadal cieszy się zainteresowaniem zagranicznych inwestorów. Coraz większą aktywność na naszym rynku wykazują inwestorzy z Azji. Które segmenty rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce cieszą się największą popularnością?

  Czytaj dalej
 • Jakie zmiany wprowadzi nowelizacja ustawy deweloperskiej?

  Dodano: 20/05/2019

  Trwają prace nad opracowanym i zgłoszonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Jakie najważniejsze zmiany mają wprowadzić nowe regulacje? W jaki sposób zwiększą bezpieczeństwo klientów na rynku pierwotnym? Kiedy nowe regulacje wejdą w życie?

  Czytaj dalej
 • Jak prezentują się warunki mieszkaniowe Polaków?

  Dodano: 15/05/2019

  Firmy deweloperskie budują coraz więcej lokali mieszkalnych. Jednak w realizowanych przez nich projektach mieszkaniowych możemy znaleźć coraz mniejsze mieszkania. Pomimo tego warunki mieszkaniowe Polaków są coraz lepsze. Zwiększa się powierzchnia lokalu przypadająca na jednego mieszkańca.

  Czytaj dalej
 • Coliving, czyli usługa mieszkaniowa…

  Dodano: 15/05/2019

  Na polskim rynku nieruchomości możemy spotkać się z usługą mieszkaniową tj. coliving. Na czym ona polega? Gdzie w Polsce możemy znaleźć tego rodzaju inwestycje? Do kogo są adresowane mieszkania typu coliving? Jak sytuacja wygląda na świecie?

  Czytaj dalej
 • Rozliczenie kosztów wspólnych w umowie najmu w centrach handlowych

  Dodano: 15/05/2019

  Jednym z postanowień umowy najmu lokalu w centrum handlowym wymagających uzgodnienia pomiędzy stronami jest kwestia rozliczania opłat wspólnych. W umowach najmu można spotkać trzy sposoby rozliczania tych kosztów: zasada pełnego pokrycia kosztów przez najemcę, CAP na koszty i koszty ryczałtowe.

  Czytaj dalej