Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Kto, gdzie i kiedy buduje domy w Polsce?

  Dodano: 19/03/2019

  Serwis Oferteo.pl opracował najnowszy „Raport o budowie domów”. Jak prezentuje się kwestia budowy domów w Polsce? Jakie osoby decydują się na budowę domu? Jakie czynniki mają wpływ na takie decyzje? Co sprawia największych trudności w procesie budowy domu?

  Czytaj dalej
 • Przekazanie nieruchomości w formie darowizny, czy umowy dożywocia?

  Dodano: 19/03/2019

  Dość często możemy spotkać się z sytuacją przekazania nieruchomości pomiędzy krewnymi. Wśród form, w jakich można dokonać takiej czynności są darowizna oraz umowa dożywocia. Czym charakteryzują się umowa darowizny oraz umowa dożywocia? Jakie niosą konsekwencje? Jakie są koszty z nimi związane? Która forma jest korzystniejsza?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie w 2018 r

  Dodano: 19/03/2019

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane dotyczące budownictwa w Polsce w 2018 roku. Jak wynika z przedstawionych informacji w 2018 roku oddano do użytkowania 185 170 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 16 708,7 tys. mkw oraz liczbie izb równej 713 552, odpowiednio o 3,8%, 1,0% i 2,4% więcej niż w roku poprzednim. Przeciętna powierzchnia użytkowa wybudowanego mieszkania wyniosła 90,2 mkw , tj. o 2,5 mkw mniej niż w 2017 roku. Jak prezentowało się budownictwo mieszkaniowe w Polsce w analizowanym okresie z uwzględnieniem form budownictwa oraz rodzajów budynków i technologii wznoszenia? Jak wyglądała sytuacja w budownictwie niemieszkaniowym w roku poprzednim?

  Czytaj dalej
 • Struktura procesu sprzedaży

  Dodano: 18/03/2019


  Jak sprzedawać dużo, drogo i mieć zadowolonych klientów? Tomasz Kalko opisuje wszystkie cele procesu sprzedaży i radzi, jak krok po kroku je realizować, by cieszyć się długofalowymi efektami.

  Czytaj dalej
 • Od 800 zł do kilkudziesięciu tysięcy – tyle może kosztować projekt domu

  Dodano: 15/03/2019
  z24550755ihod-800-zl-do-kilkudziesieciu-tysiecy-tyle-moze-k

  Indywidualny projekt domu jednorodzinnego może kosztować tyle, co osiem katalogowych projektów budynków o zbliżonych wymiarach i rozwiązaniach technologicznych. Ceny z gotowych planów rozpoczynają się od 800 zł, natomiast kwota za projekt oryginalny może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych – podpowiadają eksperci serwisu Domiporta.pl.

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: taras otwarty czy zamknięty?

  Dodano: 13/03/2019

  Taras dla wielu osób stanowi przedłużenie powierzchni mieszkalnej domu. Decydując się na budowę tarasu należy rozważyć czy preferujemy taras zamknięty czy otwarty? Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tarasów, jakie są ich zalety i wady obu rozwiązań?

  Czytaj dalej
 • Profil osoby poszukującej pierwszego mieszkania?

  Dodano: 13/03/2019

  Serwis nieruchomości dompress.pl ponownie przeprowadził wśród przedstawicieli firm deweloperskich sondę dotyczącą nabywców pierwszego mieszkania. Jak prezentuje się profil osoby, która poszukuje do kupna swojego pierwszego mieszkania? W jakim przedziale wiekowym są tacy klienci? Jakich lokali mieszkalnych oni poszukują?

  Czytaj dalej
 • Czy można jednocześnie skorzystać z ulgi mieszkaniowej i ulgi termomodernizacyjnej?

  Dodano: 13/03/2019

  Z początkiem 2019 roku w podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadzona została ulga termomodernizacyjna. Wciąż istnieje możliwość korzystania z ulgi mieszkaniowej. Ulgi te mogą się pokrywać swoim zakresem. W związku z tym rodzi się pytanie czy podatnik przy rozliczeniu danego wydatku może skorzystać z obu ulg?

  Czytaj dalej
 • Magazyn „ESTATE” 1/2019 już dostępny! Wypełniony po brzegi treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

  Dodano: 13/03/2019

  Marka, także osobista, to obietnica unikalnych wartości, które możesz dać od siebie. Jest to sposób, aby potencjalni klienci widzieli Ciebie, Twoją firmę jako jedyną możliwość na rozwiązanie ich problemu. W tym numerze przedstawiamy wiele aspektów kształtowania wizerunku. Wizerunku zawodu, marki firmy czy też marki osobistej.

  Czytaj dalej
 • Poleca tylko klient usatysfakcjonowany

  Dodano: 13/03/2019
  grafika4

  Jak ważne są polecenia i jaki jest ich wpływ na prowadzony biznes? To wie każdy pośrednik w obrocie nieruchomościami. Skłonność klientów do polecania naszej firmy jest najlepszą miarą tego, jak dobrze służy ona klientom.

  Czytaj dalej