Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Nieruchomości, własność, wolny rynek, przedsiębiorczość

Większość firm, które prowadzą rekrutację na stanowisko Pośrednik do spraw nieruchomości gwarantują kandydatom profesjonalne szkolenia poszerzające wiedzę i umiejętności praktyczne oraz możliwość rozwoju kariery zawodowej. Pracodawcy zachęcają przede wszystkim atrakcyjnymi zarobkami, podstawą prowizyjną, jak i indywidualnymi premiami. Czy stereotypy szybkiego rozwoju, zapewniające wysokie wynagrodzenie oraz przejrzystą ścieżkę kariery są prawdziwe?

 

Sukces i rozwój firmy zależy przede wszystkim od zmotywowanych, kreatywnych i wykwalifikowanych pracowników. Dlatego pracodawcy tworzą wyjątkowe miejsce pracy gwarantując przy tym szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Większość firm oferuje pracę w stabilnej, renomowanej grupie kapitałowej z możliwością ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Oferty na rynku pracy zapewniają szybki rozwój kariery zawodowej jak i atrakcyjne zarobki. Jednak wynagrodzenia oferowane przez pracodawców uzależnione są od odpowiednich kwalifikacji.

Wachlarz wymagań stawiany pośrednikom w obrocie nieruchomościami jest naprawdę ogromny. Pracodawcy poszukują wyjątkowych osobowości, ambitnych i przedsiębiorczych kandydatów, którzy wniosą dodatkowe wartości i korzyści do danego przedsiębiorstwa. Firmy stawiają przede wszystkim na  samodzielność i inicjatywę, umiejętność pracy w zespole, chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji, komunikatywność i zdolności interpersonalne, i co najważniejsze na doświadczenie w branży. Irlandzki poeta, Oscar Wilde uważał, że doświadczenie jest jedyną rzeczą, której nie można dostać za darmo. To stwierdzenie idealnie pasuje do pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy poprzez praktykę i umiejętności negocjują stawki na rynku. Faktem jest, że wynagrodzenie agenta nieruchomości  głównie zależy od jego dotychczasowego doświadczenia. Jednak rozpiętość wynagrodzenia jest dość duża i wynosi od kilku, do kilkanastu procent  prowizji wpłacanej przez klienta do biura pośrednictwa. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej. Ciężko przeskoczyć poprzeczkę, która gwarantuje satysfakcjonujące wynagrodzenie. Rzeczywistość szybko eliminuje  brak odpowiednich kompetencji, czego wynikiem są niskie zarobki i rezygnacja z pracy. Wiele sieciowych, ogólnopolskich biur zatrudnia osoby bez doświadczenia, nastawionych na szybki zysk. Po 2-3 miesiącach bez transakcji przychodzi rozczarowanie i rezygnacja. Trudno dziś się wybić na rynku. Jednak wystarczy się odważyć, pokazać naocznie jak pracujemy, dowieść, że jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami, przedstawić oferty, które ostatnio z sukcesem sprzedaliśmy lub wynajęliśmy. Zarówno firmy, jak i  klienci muszą jednak mieć przekonanie, że pośrednik opiekujący się ofertą sprzeda ją możliwie najkorzystniej – podkreśla Marta Grzybek, Specjalista ds. Nieruchomości.

Rynek pracy na runku nieruchomości jest otwarty na nowych pracowników i ich potrzeby. Umożliwia im rozwój zawodowy, budowanie stabilnej kariery, samorealizację i aktywny udział w życiu firmy. Pracodawcy stawiają na wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, której w zamian za zaangażowanie i zdobyte umiejętności oferują atrakcyjne zarobki.

 

 

Udostępnij ten artykuł

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów