Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Za malowanie ścian i sufitów zapłacimy od 8 do 15 zł za m2 powierzchni

  Dodano: 19/04/2019
  z24682459ihza-malowanie-scian-i-sufitow-zaplacimy-od-8-do-15

  Malowanie to dobry sposób, aby nadać wnętrzom naszych domów nowego, świeżego wyglądu. Możemy to zrobić sami lub zatrudnić fachowców. Eksperci serwisu domiporta.pl sprawdzili, jaki jest koszt takiej usługi.

  Prace remontowe w 2018 roku wykonało aż 46% Polaków, jak wynika z raportu fixly.pl. Choć co trzeci remontujący zabrał się do pracy na własną rękę, większość (58%) wolała skorzystać z usług fachowców – zarówno przy kompleksowych pracach remontowych, jak i mniejszych naprawach. Niemal 8 na 10 remontujących to właściciele mieszkań, a co piąty odnawia dom. Prace z reguły wykonujemy w nieruchomościach, które posiadamy od przynajmniej kilku lat. Tylko 8%. remontów dotyczy wykończenia zupełnie nowych domów lub mieszkań. Najczęściej wykonywane prace remontowe to malowanie ścian i sufitów – wykonało je aż 86% z nas. I chociaż, w porównaniu na przykład do układania glazury, nie jest to bardzo skomplikowane zajęcie, to aż 68% z nas zleca te prace fachowcom. W ubiegłym roku najczęściej remontowaliśmy kuchnię (60%) i salon (52%), nieco rzadziej łazienkę (48%).

  Koszty malowania i prac przygotowawczych

  Eksperci serwisu domiporta.pl korzystając z informacji zamieszczonych w internecie przez samych fachowców sprawdzili ceny tych usług. Oczywiście różnią się one w poszczególnych regionach kraju, dlatego podajemy orientacyjny zakres cen. Warto też dodać, że w wielu ogłoszeniach znajduje się wzmianka, że ostateczny koszt zależy m.in. od stanu powierzchni ścian, wielkości zlecenia oraz wymagań klienta. Co ważne większość fachowców oferuje kompleksową usługę, łącznie z zakupem farby i posprzątaniem po zakończonym malowaniu.

  Zakup farby

  Wybór farby zależy w dużej mierze od tego jakie pomieszczenie chcemy pomalować, inna sprawdzi się w kuchni i łazience, inna w salonie, a jeszcze inna w przedpokoju. Ważny jest również jaki efekt chcemy uzyskać po malowaniu – ściany matowe, półmatowe czy z połyskiem.

  Zazwyczaj bardziej opłaca się kupić farbę w większym opakowaniu. Tańszy jest też zakup gotowego produktu. Natomiast farby przygotowywane na zamówienie w mieszalniku mogą być droższe o 15-20% (mając jednak symbol konkretnego koloru farby, będziemy mogli ją dokupić później, jeśli zajdzie taka potrzeba), podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.

  Orientacyjny czas malowania

  Fachowcy najczęściej w swoich ofertach podają, że pomalowanie ścian i sufitów w kawalerce zajmie około 1-2 dni, a mieszkania składającego się z dwóch pokoi, kuchni, korytarza i łazienki około 2-3 dni. Z kolei w trzypokojowym lokalu na te prace potrzeba co najmniej 3 dni.

  Autor: Beata Zielińska

  Źródło patrz LINK

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl