Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Tak wygląda najdroższy dom w Palo Alto wystawiony na sprzedaż

  Dodano: 09/07/2018
  rezydencja-w-palo-alto-zdjecie-ofertowe-rexchange-com

  Palo Alto to samo centrum Krzemowej Doliny. Tutaj znajdują się główne siedziby takich firm jak Facebook, Google, Tesla Motors czy PayPal. To również lokalizacja jednego z najdroższych domów w USA dostępnych na rynku.

  Posiadłość należy do miliardera Scotta McNealy – założyciela firmy Sun Microsystems. Jej budowa trwała około 7 lat, w tym dwa zostały poświęcone na zdobycie zezwoleń.

  Palo Alto
  Rezydencja w Palo Alto była oczkiem w głowie miliardera. Ziemię pod jej budowę zakupił jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Pozostałą ziemię małżeństwo McNealy dokupili w 2001 roku. Obecnie posiadłość znajduje się łącznej powierzchni 5 hektarów.

  Dom został wybudowany 2008 roku po siedmioletnim procesie inwestycyjnym. Właściciel posiadłości zdecydował się sprzedać rezydencję z powodu wyprowadzki synów. Pieniędzy z pewnością mu nie brakuje, ponieważ sprzedał swoją firmę innej spółce technologicznej – Oracle – za kwotę 7,4 miliarda dolarów.

  Luksus w Dolinie Krzemowej
  Budynek posiada prawie 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Na tej przestrzeni znajduje się 5 sypialni wyposażonych w garderoby i 7 łazienek oraz cała masa dodatkowych pomieszczeń.

  Wśród nich jest wymieniony pokój do przygotowywania pizzy (pizza room), w którym znajduje się oryginalny piec do pieczenia, specjalne pomieszczenie do gry w pokera, sauna parowa i sucha oraz SPA.

  Ponadto, w rezydencji znajduje się specjalnie wyposażony panic room, z kevlarowymi drzwiami i systemem alarmowym. To nie koniec. W posiadłości jest również sala do tańca, siłownia, basen, piwnica win, sala do bilardu oraz kino.

  Ogród
  Na działce można znaleźć parking na 60 samochodów oraz dom gościnny z jedną sypialnią. Na terenie posiadłości znajduje się też spore pole do uprawiania gry w golfa oraz zadaszone boisko do gry w kosza bądź hokeja wraz z całą infrastrukturą.

  Rezydencję obecnie można kupić za 96,8 milionów dolarów, czyli około 362 milionów złotych. Za ofertę sprzedaży odpowiada agencja nieruchomości – REX Real Estate.

  Źródło: rexchange.com
  Autor: Bartłomiej Baranowski
  Więcej Patrz LINK

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl