Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Jak wyciszyć powierzchnię biurową – proste porady

  Dodano: 12/05/2018
  jak-wyciszyc-powierzchnie-biurowa-proste-porady-system-treehouse

  Pracownik biurowy powinien swoją pracę wykonywać najczęściej w skupieniu. Oto parę sposobów na ciche miejsce do pracy biurowej. Sprawdzone sposoby oraz aranżacyjne triki.

  Niedawno przypadał Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem – z tej okazji przypomnieliśmy najważniejsze informacje związane z hałasem. Dzisiaj kontynuujemy ten wątek.

  Hałas w biurze

  55 decybeli powinien wynosić maksymalnie „szum” panujący w biurze. To nieco mniej niż działający odkurzacz. O ile, w niektórych firmach hałas nie powinien być większym problemem to kwestia rozchodzenia się dźwięku może mieć ogromne znaczenie w firmach typu call center.

  Warto wiedzieć, że dźwięk wewnątrz pomieszczeń rozchodzi się zupełnie inaczej, niż na wolnej przestrzeni. W biurze odbija się od ścian i okien, tworząc nieprzyjemny dla ucha szum, który powoduje rozdrażnienie, spadek koncentracji, jak również bóle głowy.

  Projektowanie biura

  Współczesne biura projektowane są tak, aby w łatwy i szybki sposób można było zmodyfikować ich aranżację, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na pracę w pomieszczeniach typu open space. Wszystko to ma na celu ułatwić komunikację między pracownikami oraz pobudzić ich kreatywność.

  Dynamika biura niesie jednak ze sobą również niedogodności, bowiem w otwartej przestrzeni pracownicy narażeni są na większy hałas. Rozmowy telefoniczne czy odgłosy urządzeń biurowych skumulowane w jednym miejscu to poważny problem, który zagraża efektywnej pracy. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór mebli oraz systemów akustycznych, które pomogą okiełznać dźwięki w biurze.

  Akustyka w biurze

  Wbrew pozorom, aby poprawić akustykę w biurze nie chodzi o to, aby całkowicie wytłumić hałas, lecz by wyciszyć niepożądane dźwięki. Do tego celu sprawdzi się np. zaprojektowana przez Bejot kolekcja Selva, w której znajdują się ekrany wolnostojące, podwieszane panele sufitowe oraz panele naścienne.

  System ten umożliwia kształtowanie akustyki w pomieszczeniu, posiadając najlepszą z możliwych klas pochłaniania dźwięku – klasę A. Trzy rodzaje kształtów paneli – kwadratowy, prostokątny i okrągły, dostępne w kilku rozmiarach, pozwalają wygodnie zagospodarować każdą przestrzeń.

  Panele montowane są na szynach montażowych, z możliwością zawieszenia na trzech różnych poziomach, dzięki czemu możemy zmieniać kompozycję w zależności od potrzeb i indywidualnych upodobań. System doskonale sprawdzi się, np. w biurach call center, pozwalając odseparować pracowników i obniżyć hałas związany z rozmowami telefonicznymi

  Izolowane pomieszczenia

  Niektóre firmy nie potrzebują całościowej aranżacji akustycznych, lecz jedynie odrębnych pomieszczeń, w których można się chwilę skupić. Mogą być w tym pomocne modułowe meble takie jak Cave. Z zestawionych ze sobą modułów (prosty oraz narożny) stworzymy zaokrągloną w kształcie „jaskinię”, w której pracownicy mogą się integrować, omawiać strategie czy prowadzić rozmowy biznesowe.

  System wykonany jest na bazie drewnianej konstrukcji obitej pianką i wykończony efektowną tkaniną, zaś wysokie ścianki zapewniają komfort akustyczny.  Jej budowa powoduje zmniejszenie przenikania fal akustycznych przez ściankę i zwiększenie skuteczności ich ekranowania.

  Cicho-sza!

  Zapewnienie dobrego środowiska dźwiękowego w biurze nie jest trudne, jednakże aby móc je stworzyć, potrzebne są odpowiednie systemy, które pozwolą okiełznać hałas. Z pewnością przełoży się to na zadowolenie pracowników i poprawę ich jakości pracy.

  To z kolei ma niebagatelne znaczenie dla działania całej firmy. Meble i systemy akustyczne Bejot można znaleźć w biurach we Francji, Wielkiej Brytanii na Ukrainie czy w Holandii. Firma wyposaża również szkoły w Danii, ułatwiając uczniom kooperację i kreatywne spędzanie czasu w szkole.

  Źródło: Bejot

  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157736,23364694,jak-wyciszyc-powierzchnie-biurowa-proste-porady.html

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl