Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC pośrednika kredytu hipotecznego Informacja od SAGA Brokers

  Dodano: 15/01/2018

  dwa-wersy-logo-saga-koncowe-wypukleW dniu 22.01.2018 r. upływa termin na wpisanie się do rejestru pośredników kredytu hipotecznego prowadzonego przez KNF. Jednocześnie ustawa nakłada na wszystkich pośredników kredytu hipotecznego obowiązek zakupu ubezpieczenia OC lub gwarancji bankowej/ubezpieczeniowej.

  W związku z bardzo wysoką minimalną sumą gwarancyjną ubezpieczenia (750.000 EUR) na rynku właściwie nie ma ubezpieczycieli zainteresowanych tym ubezpieczeniem (gwarancjami ubezpieczeniowymi tym bardziej). Koszt gwarancji bankowej oscyluje w granicach 7.500 EUR.

  SAGA Brokers przygotowała ofertę ubezpieczenia obowiązkowego. Jedynym ubezpieczycielem, który zdecydował się na sprzedaż tego ubezpieczenia jest Gothaer. Składki ustalane są dla każdego podmiotu indywidualnie.

  Ubezpieczyciel proponuje preferencyjne stawki dla pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy „przy okazji” trudnią się pośrednictwem kredytowym.

  Na stronie http://sagabrokers.pl/posrednictwo-kredytowe/ dostępny jest do pobrania wniosek obowiązkowego ubezpieczenia OC pośrednika kredytu hipotecznego.