Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Komunikat nr 11. WAŻNE!! (NIEOFICJALNA WIADOMOŚĆ) MINISTERSTWO GOSPODARKI WYCOFUJE SIĘ Z DEREGULACJI ZAWODU POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCIAMI

  Dodano: 14/10/2010

  Komunikat nr 11
  Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości www.pprn.
  Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości www.pteidrn.pl
  PILNE!!!! Z otrzymanych dzisiaj (nieoficjalnie) informacji wynika że Ministerstwo Gospodarki wycofało się z zapisów deregulujących zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami.
  Decyzję tę traktujemy jako efekt wielomiesięcznej zdecydowanej postawy środowiska rynku nieruchomości wobec prób likwidacji licencji. Pragnę w imieniu Zarządów Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości (www.pprn.pl) oraz w imieniu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (www.pteidrn.pl) podziękować wszystkim, którzy każdy z osobna przyczynili się do obrony licencji jako jednej z istotnych gwarancji rzetelnej obsługi konsumentów na rynku nieruchomości.
  W trakcie naszych działań przebiegała dyskusja, która nie powinna się zakończyć mimo zaniechania regulacji proponowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Zawody rynku nieruchomości powinny się zmieniać wraz ze zmieniającym się rynkiem. Paląca potrzebą jest reformowanie istniejących zapisów w tym standardów zawodowych tak aby były zgodne z systemem prawa, a także, aby odpowiadały dokonującej się na rynku rewolucji technicznej internetowej.
  Takiej dalszej dyskusji poświęcamy kolejne spotkania w ramach powszechnej Akademii Nieruchomości PAN w tym najbliższe spotkanie w dniach 23 -24 października 2010 rok. Na które serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszam patrz http://profesjonalista.net/v2/wordpress/?p=1675.
  Jeszcze raz gratulujemy nam wszystkim obrony zawodu
  W imieniu F PPRN i PTEiDRN.
  Zbigniew Kubiński