Nasz profil na Facebook.com - polub nas

aktualności

Aktualności to miejsce gdzie prezentujemy bieżące sprawy z rynku nieruchomości. Aktualności to gablota spraw codziennych. Masz ciekawą sprawę napisz e-mail: biuro@pprn.pl

 • XI Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości PTEiDRN 20 stycznia 2017 roku Łódź

  Dodano: 07/01/2017

  logo-ptedrn

  Darmowy udział w elitarnej konferencji rynku nieruchomości. Super niespodzianka dla uczestników rynku nieruchomości. 

   Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości  

  Konferencja objęta Honorowymi Patronatami: Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

  Znakomite wykłady. Możliwość wejścia w procedurę otrzymania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Merytoryczne podsumowanie mijającego 2016 roku. Wyznaczenie perspektyw rynku nieruchomości na kolejny rok. Dedykowane osobom zawodowo związanym z rynkiem nieruchomości. Podczas konferencji Kapituła Medalu „Pro Aequo Et Bono” (względem tego co słuszne) – Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości – wręczy medale za rok 2016. O głównych trendach gospodarce globalnej oraz ich wpływie na rynek nieruchomości opowie nam Pani Profesor Elżbieta Mączyńska. W konferencyjnym panelu zawodowym i innowacyjnym będziemy rozmawiać o obsłudze  rynku nieruchomości i innowacjach technologicznych. Odpowiemy sobie na pytania: Czy funkcjonujemy w okowach prawnego archaizmu? Jak dopasować  regulacje do potrzeb rynku? Kupić czy wynająć mieszkanie – współczesne dylematy – w tę tematykę wprowadzi nas Pani Profesor Krystyna Dziworska. Kolejny panel dyskusyjny zajmie się odpowiedzą na pytania: Jak rozwiązywać problemy mieszkaniowe? Czy dostępne na rynku programy ułatwiają zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. O projekcie kodeksu urbanistyczno – budowlanego opowie Pan Profesor Tadeusz Markowski. Kolejny panel poświęcimy dyskusji na temat – Czy własność to kłopoty czy przywileje? I jeszcze jedno, uczestnictwo w Konferencji bezpłatne. DARMO! Taka niespodzianka. 🙂 Wymagane zgłoszenie uczestnictwa zaakceptowane przez organizatora. Ilość miejsc limitowana.

  XI Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN 20 stycznia 2017 roku Łódź. Współorganizator Stowarzyszenie Profesjonalistów Rynku Nieruchomości Polski Centralnej

   Pobierz zgłoszenie na konferencję i wyślij  e – mail biuro@profesjonalista.net   Więcej czytaj dalej…

  Czytaj dalej
 • Frontem do klienta. Jak radzić sobie z trudnymi przypadkami?

  Dodano: 05/01/2017
  piotr-wierzbowski

  Piotr Wierzbowski

  pawel-surmacz

  Paweł Surmacz

  Zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami łączy w sobie wiele niezbędnych kompetencji. Poza wiedzą z zakresu sprzedaży i negocjacji, agent musi wykazywać się także empatią. Bo od tego, jak dobrze zidentyfikuje klienta, rozpozna jego zamiary i na ile wczuje się w jego rolę, zależeć będą komfort i stopień trudności przyszłej współpracy.

  Czytaj dalej
 • Nieruchomości w internecie

  Dodano: 05/01/2017
  wojciech-szymanski

  Wojciech Szymański

  Internet, jako globalne medium i nieograniczone źródło wiedzy, ma obecnie kluczowy wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Temu, by skuteczniej dotrzeć do klienta, służą narzędzia e-marketingu. Warto budować też wiarygodność firmy w sieci i zadbać o to, by informacje znalezione w internecie przez użytkowników potwierdzały wysoką jakość produktów czy usług danej firmy.

  Czytaj dalej
 • Zarząd F PPRN przedłuża okres ubiegania się o licencje na podstawie starych licencji panstwowych bez egzaminu do końca 2017 roku. Zmiana odpłatności za licencje w trybie bezegzaminacyjnym.

  Dodano: 02/01/2017

  Zarząd F PPRN w związku napływu znacznej ilości wniosków o nadanie fakultatywnych licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości F PPRN w trybie uproszczonym – bezegzaminacyjnym, nadawanych na podstawie posiadanych (w dniu 31 grudnia 2013 roku) licencji panstwowych uzyskanych na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami postanowił – przedłużyć okres ubiegania się o licencje w tym trybie do końca 2017 roku. Jednocześnie Zarząd dokonał zmiany opłaty tytułem uzyskania licencji w trybie bezegzaminacyjnym na kwotę 150 zł od wniosku. Wnioski złożone do końca 2016 roku będą rozpatrywane na podstawie stawki obowiązującej w dacie złożenia wniosku do końca 2016 roku. 

  Zarząd Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości 

  Czytaj dalej
 • Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – III kwartał 2016 r.

  Dodano: 28/12/2016
  alicja-palinska

  Alicja Palińska

  Jak kształtowały się ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w okresie od lipca do września 2016 roku? Kompleksowe informacje na ten temat przynosi raport przygotowany w oparciu o dane portalu Nieruchomosci-online.pl, który zawiera porównanie średnich cen ofertowych mieszkań z drugiej ręki z podziałem na ich wielkość oraz stan faktyczny.

  Czytaj dalej
 • Wyjątkowy kalendarz książkowy Nieruchomosci-online.pl na 2017 r. dla specjalistów rynku nieruchomości

  Dodano: 28/12/2016

  kalendarze4Przybywa w szybkim tempie uczestników XI Krajowej Konferencji Rynku Nieruchomości PTEiDRN 20 stycznia 2017 roku (darmowa) i na imprezę towarzyszącą (odpłatna). Dla uczestników przygotowaliśmy sporo niespodzianek. Jedną z nich jest wyjątkowy kalendarz książkowy na 2017 rok przygotowany dla specjalistów rynku nieruchomości przez portal Nieruchomosci-online.pl. Specjalny kalendarz dla specjalistów. Super sprawa. Ilość miejsc na Konferencji – ograniczona. Czekamy na zgłoszenia. Więcej o konferencji patrz link: http://profesjonalista.net/v2/wordpress/?p=13496

  Czytaj dalej
 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  Dodano: 23/12/2016

  swieta2016

  W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
  Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości.
  Serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wiele sukcesów
  składa
  Zarząd Federacji Polskiego Porozumienia Rynku Nieruchomości

  Czytaj dalej
 • Nowy kodeks urbanistyczno-budowlany

  Dodano: 21/12/2016

  prof-markowskiRząd przedstawił propozycję nowego kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Zawiera ona kluczowe postulaty mające na celu ograniczenie biurokracji i patologii związanych z procesami budowlanymi oraz powstrzymanie chaosu przestrzennego. Jakie zmiany uwzględnia ten projekt? Czy reforma planowania przestrzennego może zostać przeprowadzona w oderwaniu od planowania społecznego, gospodarczego i środowiskowego? Niektóre z proponowanych rozwiązań nie idą w dobrym kierunku.

  Czytaj dalej
 • Sprzedaż na wyłączność

  Dodano: 21/12/2016

  katarzyna-stachurska-rexhaUmowy na wyłączność podpisywane z jednym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami nie są w Polsce powszechne. Klienci wciąż mają obawy co do współpracy na takich warunkach, głównie ze względu na wyższe koszty. Często nie zdają sobie jednak sprawy z tego, co mogą zyskać, decydując się na umowę zamknięta. Jak komunikować im zalety płynące z wyłączności? Mówi o tym Katarzyna Stachurska-Rexha, właścicielka biura nieruchomości Ale Domy we Wrocławiu.

  Czytaj dalej
 • Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to NIE JEST ZWYKŁE pośrednictwo handlowe

  Dodano: 20/12/2016

  Zbigniew KubińskiJaka jest naprawdę istota usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami? Czym faktycznie zajmuje się agent nieruchomości? Aktualnie, kiedy zawód ten ulega znacznym przeobrażeniom, warto na nowo zdefiniować rolę pośrednika w kontakcie z klientem i odpowiedzieć na pytanie: Co zrobić, by przywrócić jego wiarygodność? Tego zadania podejmuje się Zbigniew Kubiński, Prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

  Czytaj dalej