Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Kiedy wejdzie w życie ustawa dotycząca przekształcenia użytkowania wieczystego we własność

  Dodano: 16/01/2017

  Wciąż trwają prace nad projektem ustawy dotyczącej przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Według zapowiedzi nowe regulacje miały wejść w życie od 1 stycznia 2017 roku. Jakie są główne założenia proponowanych przepisów? Jaki będzie koszt takiego przekształcenia? Kiedy możemy oczekiwać wejścia w życie nowych regulacji?

  Czytaj dalej
 • Czy deweloperzy boją się zmian demograficznych?

  Dodano: 16/01/2017

  Spadek liczby ludności oraz starzenie się społeczeństwa polskiego w najbliższych latach mogą znaleźć odzwierciedlenie w niższym poziomie popytu na rynku nowych mieszkań. Czy rzeczywiście deweloperzy mają powody do obaw? Jakie stanowisko w tej kwestii zajmują przedstawiciele firm deweloperskich?

  Czytaj dalej
 • Rynek kredytów hipotecznych w styczniu 2017 r

  Dodano: 16/01/2017

  Podwyższenie wymaganego wkładu własnego zgodnie z rekomendacją KNF oraz odblokowanie drugiej połowy puli środków przeznaczonych na dopłaty w 2017 r. w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” to główne zjawiska, które charakteryzują rynek kredytów hipotecznych w tym roku. Jak prezentuje się ranking kredytów hipotecznych w styczniu br?

  Czytaj dalej
 • Styczniowy raport o cenach mieszkań

  Dodano: 13/01/2017

  Portal Bankier.pl po raz kolejny dokonał w oparciu o dane Otodom.pl analizy cen rynku nieruchomości mieszkalnych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w wybranych polskich miastach zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, w tym z uwzględnieniem ich powierzchni?

  Czytaj dalej
 • Kto poszukuje domów?

  Dodano: 13/01/2017

  Według danych firmy extradom.pl największe zainteresowanie budową domu wykazują osoby młode, w wieku ok 30 lat. Koszty związane z realizacją takiej inwestycji porównują z ceną zakupu lokalu mieszkalnego. Decyzję o budowie własnego domu uzasadniają przede wszystkim komfortem jego mieszkańców, również spokojną lokalizacją oddaloną od wielkomiejskiego zgiełku.

  Czytaj dalej
 • Jakich biur nie lubią pracownicy?

  Dodano: 13/01/2017

  Źle zaaranżowane biura znajdują odzwierciedlenie w efektywności pracowników w nich przebywających. Jak wynika z badania Skanska, JLL i ABSL w Polsce przeważają biura urządzone w stylu open office, znacznie rzadziej w modelu gabinetowym. Co rozprasza pracowników w biurach?

  Czytaj dalej
 • Najważniejsze wydarzenia na rynku komercyjnym w Polsce w 2016 roku

  Dodano: 10/01/2017

  Jak oceniają eksperci rok 2016 był dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce bardzo pozytywny. Jakie najważniejsze wydarzenia oraz zaskoczenia odnotowano w zeszłym roku w segmencie nieruchomości komercyjnych? Jakie negatywne informacje najbardziej budziły niepokój uczestników tego rynku w 2016 roku?

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: jakich błędów kolorystycznych nie popełniać?

  Dodano: 10/01/2017

  Odpowiedni dobór kolorów w naszych wnętrzach zapewnia nie tylko odpowiednie wraże nia estetyczne, lecz również ma wpływ na nasze dobre samopoczucie. Nieodpowiednie zestawienie kolorów w naszych pomieszczeniach może męczyć nasz wzrok oraz powodować ogólny chaos. W jaki sposób odpowiednio dobierać kolory w naszych pomieszczeniach? Jakich błędów wystrzegać się ?

  Czytaj dalej
 • MdM: Który bank wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty

  Dodano: 10/01/2017

  Od 2 stycznia br możliwe jest składanie wniosków o dopłatę w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” z pozostałej puli środków przeznaczonych na 2017 rok. Zainteresowanie dofinansowaniem jest ogromne. Tylko w ciągu trzech dni zostały złożone wnioski o łącznej wartości ok 137 mln zł tj. ok. 1/3 dostępnych środków. W związku z dużym ryzykiem szybkiego wyczerpania tegorocznej puli, BZ WBK jako pierwszy bank zapowiedział zaprzestania przyjmowania wniosków o kredyt z dopłatą MdM począwszy od 11 stycznia br.

  Czytaj dalej
 • BGK: limity cenowe dla MdM w I kwartale 2017 r

  Dodano: 03/01/2017

  Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował zestawienie wartości średnich wskaźników przeliczeniowych dla ustalenia maksymalnej ceny nabycia mieszkania i kwoty dofinansowania wkładu własnego dotyczących programu „Mieszkanie dla Młodych”. W których miastach odnotowano wzrosty, a gdzie spadki limitów cenowych MdM w porównaniu z poprzednim kwartałem?

  Czytaj dalej