Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Aranżacja i wykończenie wnętrz – samemu, czy z wyspecjalizowaną firmą?

  Dodano: 20/06/2018

  Wiele osób, które kupiły mieszkanie decyduje się na jego remont. Często samodzielnie podejmujemy się aranżacji i wykończenia wnętrz chcąc zaoszczędzić pieniądze. Czy faktycznie jest to tak opłacalne? Czy może jednak warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy?

  Czytaj dalej
 • Które lokalizacje nie interesują deweloperów?

  Dodano: 20/06/2018

  Firmy deweloperskie coraz częściej wychodzą poza metropolie i realizują swoje inwestycje również w mniejszych miejscowościach. Jednakże możemy znaleźć powiaty, które nie przyciągają deweloperów i tam nowe mieszkania nie są budowane. Które lokalizacje nie są popularne wśród deweloperów i dlaczego?

  Czytaj dalej
 • REAS o roli otwartych rachunków powierniczych w finansowaniu budownictwa mieszkaniowego w Polsce

  Dodano: 20/06/2018

  Firma doradcza REAS opublikowała raport poświęcony znaczeniu działalności deweloperów i innych inwestorów funkcjonujących w segmencie mieszkaniowym dla gospodarki w Polsce. W opracowaniu poruszono również kwestię roli otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych w finansowaniu budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

  Czytaj dalej
 • Mieszkania do wynajęcia – ceny w największych miastach Polski

  Dodano: 19/06/2018

  ceny-mieszkan-_-gratka_final_wynajem

   

  Sezon wynajmu mieszkań, czyli okres od lipca do września to intensywny czas dla wielu właścicieli mieszkań do wynajęcia, ale także najemców. Zarówno jedni i drudzy powinni uzbroić się w cierpliwość lub skorzystać z porad dobrej agencji nieruchomości.

  Czytaj dalej
 • Czy kupujemy wykończone mieszkania od deweloperów?

  Dodano: 19/06/2018

  Serwis nieruchomości Dompress.pl ponownie przeprowadził sondę wśród przedstawicieli firm deweloperskich. Bieżąca ankieta została poświęcona pakietom wykończeniowym proponowanym przez deweloperów. Czy wielu klientów decyduje się na kupno wykończonego mieszkania na rynku pierwotnym? Czy popyt na takie lokale rośnie? Jak prezentuje się oferta deweloperów dotycząca mieszkań wykończonych „pod klucz”?

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz w stylu nowojorskim

  Dodano: 18/06/2018

  Osoby, które marzą o wnętrzach eleganckich, nowoczesnych, ekskluzywnych powinny dobrze czuć się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowojorskim. Jakie cechy charakteryzują ten styl? Jak urządzić wnętrza w stylu nowojorskim?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w okresie I-V 2018

  Dodano: 18/06/2018

  Główny Urząd Statystyczny po raz kolejny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w okresie I-V 2018 r oddano do użytkowania 69 942 mieszkań, czyli o 6,9% więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 109 478 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 91 438, mieszkań – odpowiednio o 2,9% i 9,3% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Fakty i mity o panelach fotowoltaicznych

  Dodano: 13/06/2018

  Wśród odnawialnych źródeł energii wyróżnić można coraz popularniejszą energię słoneczną. Jakie są fakty i mity o panelach fotowoltaicznych? Czy takie rozwiązanie związane z pozyskiwaniem energii jest opłacalne?

  Czytaj dalej
 • Budownictwo ekologiczne – czy się opłaca?

  Dodano: 13/06/2018

  W Polsce coraz częściej spotykamy „zielone” inwestycje zarówno na rynku nieruchomości mieszkalnych, jak również komercyjnych. Na czym polega budownictwo ekologiczne? O ile jest ono tańsze w porównaniu z tradycyjnym budownictwem? Czy opłaca się realizować tego rodzaju inwestycje?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie niemieszkaniowe w I kwartale 2018 r.

  Dodano: 13/06/2018

  Podobnie jak w poprzednich kwartałach Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje dotyczące budownictwa niemieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych w I kwartale 2018 roku oddano do użytkowania 5 604 budynków niemieszkalnych o powierzchni użytkowej 3118 mkw. Zarówno ilość, jak i powierzchnia nowo oddanych budynków niemieszkalnych zmniejszyła się w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. W analizowanym okresie zmniejszyła się również liczba budynków niemieszkalnych, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym. Zwiększyła się natomiast o 21,1% ich powierzchnia użytkowa w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Największy udział tj. 43,5% w tej powierzchni dotyczył budynków przemysłowych i magazynowych.

  Czytaj dalej