Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Aranżacja wnętrz: samodzielnie robimy meble i dodatki

  Dodano: 16/08/2017

  W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszy się samodzielne wykonywanie mebli i dodatków. Jak samemu stworzyć nietypowe meble, które będziemy mogli wykorzystać w naszych wnętrzach?

  Czytaj dalej
 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie przez studenta?

  Dodano: 16/08/2017

  Wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem roku akademickiego coraz więcej studentów poszukuje lokum na najbliższy rok nauki. Czym powinni się oni kierować, aby bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Czytaj dalej
 • Ranking rentowności inwestycji w nieruchomości w Europie

  Dodano: 16/08/2017

  Global Property Guide Research zaprezentował ranking rentowności inwestycji w nieruchomości przeprowadzony wśród 35 stolic europejskich. Jak prezentuje się rentowność w poszczególnych państwach? Które kraje zajmują czołowe miejsca w zestawieniu? Jak plasuje się Polska w tym rankingu?

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: urządzamy balkon

  Dodano: 09/08/2017

  Balkon może być miejscem wypoczynku podczas letnich, ciepłych wieczorów. Dlatego warto zadbać o niego, aby czas spędzony na nim był przyjemnym. W jaki sposób zaaranżować balkon również ten niewielki, aby stał się ono miejscem wygodnym i funkcjonalnym?

  Czytaj dalej
 • Korzyści z najmu mieszkania na doby

  Dodano: 09/08/2017

  Coraz większą popularnością cieszy się najem krótkookresowy, na doby. Z jednej strony wymaga on od wynajmującego znacznie większego zaangażowania w porównaniu z tradycyjnym najmem, z drugiej strony oferuje znacznie wyższe zyski. O ile więcej można zarobić wynajmując mieszkanie na doby?

  Czytaj dalej
 • BGK: wstrzymano przyjmowanie wniosków o dopłaty MdM

  Dodano: 09/08/2017

  Tylko jeden dzień możliwe było składanie wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Po południu 8 sierpnia br Bank Gospodarstwa Krajowego wydał komunikat o wstrzymaniu z dniem kolejnym przyjmowania wniosków MdM. Kolejna szansa na wyżej wymienione dofinansowanie pojawi się z początkiem 2018 roku.

  Czytaj dalej
 • Zmiany w Ustawie o gospodarce nieruchomościami

  Dodano: 08/08/2017

  ISTOTNE ZMIANY W PRZEPISACH USTAWY O GOSPODARCE NIERUCHOMOŚCIAMI

  W dniu 01.09.2017 r. wchodzi w życie nowelizacja Ustawy o gospodarce nieruchomościami, która:

  – doprecyzowuje, że pośrednik w obrocie nieruchomościami to przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, a za wykonywanie czynności z umowy pośrednictwa przez osoby niespełniające tego warunku wprowadza grzywnę w wysokości do 50.000 zł,

  – przywraca definicję pośrednictwa (sprzed deregulacji, ale bez opracowań i ekspertyz oraz doradztwa w zakresie rynku nieruchomości) oraz dostęp do rejestrów publicznych,

  – dopuszcza oprócz formy pisemnej umowy – formę elektroniczną,

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: szklane ściany w naszych domach

  Dodano: 07/08/2017

  Dla fanów oryginalnych rozwiązań pomysłem na aranżację domowych przestrzeni może być zastosowanie szklanych ścian działowych. Takie szklane elementy mogą sprawić, że nasze wnętrza staną się niezwykle efektowne i modne. W jaki sposób wykorzystać szyby w naszych pomieszczeniach?

  Czytaj dalej
 • Komunikat BGK: można składać wnioski o dofinansowanie MdM

  Dodano: 07/08/2017

  Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował komunikat o wznowieniu z dniem 8 sierpnia br przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Do dyspozycji beneficjentów MdM jest kwota ok. 67 mln zł. Jak szybko wyczerpią się dostępne środki?

  Czytaj dalej
 • NBP o sytuacji na rynku kredytowym w Polsce w II kwartale 2017 roku

  Dodano: 07/08/2017

  Po raz kolejny Narodowy Bank Polski opublikował kwartalne wyniki ankiety przeprowadzonej wśród instytucji bankowych dotyczącej sytuacji na rynku kredytowym w Polsce. Jakie zmiany w ramach prowadzonej przez banki polityki kredytowej odnotowano w II kwartale 2017 roku? Jak w analizowanym okresie kształtował się popyt na kredyty? Jakie są prognozy dla rynku kredytowego w kolejnym kwartale?

  Czytaj dalej