Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Czerwcowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 27/06/2016

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach portal Bankier.pl zaprezentował ranking kredytów hipotecznych. W czerwcu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu domu poza miastem przez rodzinę z dwójką dzieci. Które banki oferowały najkorzystniejsze warunki kredytowania, przy założeniu, że osoby ubiegające się o kredyt posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • Kim jest przeciętny polski kredytobiorca?

  Dodano: 27/06/2016

  Jak wynika z danych Związku Banków Polskich zaprezentowanych w raporcie AMRON-SARFiN, pod koniec 2015 r było prawie 2 mln czynnych umów dotyczących kredytu mieszkaniowego. Jak prezentował się profil przeciętnego polskiego kredytobiorcy hipotecznego? Jak kształtowała się ich sytuacja finansowa?

  Czytaj dalej
 • UOKiK: kolejne decyzje w sprawie kredytów hipotecznych w CHF

  Dodano: 27/06/2016

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał dwie kolejne decyzje w sprawie nieuwzględniania przez instytucje bankowe ujemnego oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich. Decyzje te dotyczą banków BPH oraz Pekao SA. Instytucje te zobowiązały się do zmiany praktyk i zrekompensowania strat konsumentom. Do tej pory Prezes UOKiK wszczął 8 postępowań przeciwko bankom, które nie uwzględniały ujemnego oprocentowania. Dotychczas wydał 7 decyzji, zaś w toku pozostaje jedno postępowanie.

  Czytaj dalej
 • Urządzamy wnętrze w śródziemnomorskim stylu…

  Dodano: 23/06/2016

  Urok Morza Śródziemnego oraz państw go otaczających znajduje odzwierciedlenie w stylu śródziemnomorskim. W aranżacji wnętrz styl śródziemnomorski stanowi połączenie elementów stylu rustykalnego oraz romantycznego. Jako podstawowe przyjmuje on kolory wody, słońca i ziemi. W jaki sposób urządzić pomieszczenia w śródziemnomorskim stylu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie www.rynekpierwotny.pl autor: Joanna Herstowska – link do artykułu.

  Czytaj dalej
 • Mieszkanie Plus, a Fundusz Mieszkań na Wynajem – będą konkurencją czy wzajemnym uzupełnieniem?

  Dodano: 23/06/2016

  Obecnie na rynku funkcjonuje program Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem oferujący mieszkania do najmu na preferencyjnych warunkach. Podobnie, mieszkania do najmu ma oferować zapowiadany program „Mieszkanie Plus”. Czym mają się różnić oba programy? Czy będą one stanowiły dla siebie konkurencję, czy będą wzajemnie się uzupełniały?

  Czytaj dalej
 • NBP o sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce w I kwartale 2016 roku

  Dodano: 23/06/2016

  Podobnie jak w poprzednich kwartałach Narodowy Bank Polski zaprezentował raport podsumowujący sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Jakie najważniejsze zjawiska charakteryzowały rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych polskich miastach w w I kwartale 2016 roku? Jakie wnioski uzyskano w ramach przeprowadzonej analizy rynku nieruchomości? Jak kształtowały się ceny mieszkań, a także dostępność mieszkania, kredytu, kredytowa mieszkania?

  Czytaj dalej
 • O katastrofie budowlanej…

  Dodano: 21/06/2016

  Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r – Prawo budowlane dokładnie określa pojęcie katastrofy budowlanej. Czym jest katastrofa budowlana? Jak należy postępować w przypadku wystąpienia katastrofy budowlanej?

  Czytaj dalej
 • GUS: Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-V 2016 r

  Dodano: 21/06/2016

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował miesięczne wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce w okresie I-V 2016 r. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w badanym okresie oddano do użytkowania 61 117 mieszkań, czyli o 16,3% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 77 270 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 68 739 mieszkań – odpowiednio o 10,3% i 4,3% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Pierwsze mieszkania w ramach Mieszkania Plus od połowy czerwca 2019 r

  Dodano: 21/06/2016

  Minister  infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował w poniedziałek, że pierwsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus zostaną przekazane jego uczestnikom w połowie 2019 r. Program będzie w pierwszej kolejności realizowany na nieruchomościach, które objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

  Czytaj dalej
 • Jaki podatek przy sprzedaży budynku mieszkalno-użytkowego?

  Dodano: 15/06/2016

  Na rynku możemy znaleźć wiele budynków o charakterze mieszkalno-użytkowym. Właściciele takich nieruchomości często już na etapie budowy dokonywali podziału na część mieszkalną oraz część, w której będą prowadzić działalność gospodarczą. Jak opodatkowana jest sprzedaż takich nieruchomości?

  Czytaj dalej