Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Urządzamy wnętrza: motywy kwiatowe

  Dodano: 26/08/2016

  Osoby, które lubią naturę i kwiaty mogą przy urządzaniu własnych pomieszczeń wykorzystać motywy florystyczne. Wykorzystanie elementów kwiatowych w architekturze nie jest zjawiskiem nowym, występowało już w poprzednich epokach. W jaki sposób zastosować wzory kwiatowe przy aranżacji wnętrz?

  Czytaj dalej
 • Ile można wynegocjować kupując mieszkanie?

  Dodano: 26/08/2016

  Nadwyżka podaży nad popytem na rynku nieruchomości mieszkalnych sprawia, że kupujący często negocjują ceny podawane przez właścicieli w ogłoszeniach. W jakim zakresie przeciętnie można negocjować cenę zakupu mieszkania? Jak prezentowały się średnie ceny transakcyjne i ofertowe lokali mieszkalnych w wybranych polskich miastach w 2015 r.?

  Czytaj dalej
 • Czy warto wybrać kredyt ze stałym oprocentowaniem?

  Dodano: 26/08/2016

  Na polskim rynku tylko kilka banków oferuje kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. Czym charakteryzuje się ten rodzaj kredytu? Czym różni się on od kredytu ze zmiennym oprocentowaniem? Czy jest on korzystniejszy dla kredytobiorcy w porównaniu z kredytem ze zmiennym oprocentowaniem?

  Czytaj dalej
 • Sierpniowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 23/08/2016

  Obecnie są przyjmowane wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” na rok 2018. Osoby, które chciałyby uzyskać dopłatę wcześniej tj.w 2017 roku mogą składać wnioski dopiero na początku przyszłego roku. Portal Bankier.pl podobnie jak we wcześniejszych miesiącach sporządził ranking banków, które oferują najkorzystniejsze warunki kredytowania z dopłatą MdM. W bieżącym miesiącu objęto analizą kredyty hipoteczne dla pracującej pary, która zainteresowana jest zakupem lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym w Toruniu. Które instytucje bankowe oferowały najkorzystniejsze warunki kredytowania przy założeniu, że osoby ubiegające się o kredyt posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • Zadłużenia czynszowe Polaków to ponad 130 mln zł

  Dodano: 23/08/2016

  Według raportu Biura Informacji Gospodarczej zadłużenie Polaków z tytułu czynszów mieszkaniowych wynosi ponad 130 mln zł. Największy udział w tych zaległościach przypada na województwo mazowieckie (35 mln zł). Przy czym mieszkańcy samej Warszawy zalegają w płatnościach czynszowych na kwotę 29 mln zł. Kolejne miejsca w tym niechlubnym rankingu zajęły Legnica, Radom i Pabianice.

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w okresie I-VII 2016 r

  Dodano: 23/08/2016

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce w okresie I-VII 2016 r. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w badanym okresie oddano do użytkowania 85 848 mieszkań, czyli o 11,7 % więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 116 475 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 101 336 mieszkań – odpowiednio o 12,2% i 6,7% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Na tle Europy mamy jedne z najtańszych mieszkań, ale najdłużej na nie pracujemy

  Dodano: 18/08/2016

  Firma doradcza Deloitte opracowała raport o rynkach nieruchomości mieszkalnych w 2015 roku w siedemnastu krajach Unii Europejskiej, Rosji oraz w Izraelu. Na tle innych analizowanych państw, w Polsce mieszkania są stosunkowo tanie, natomiast jesteśmy jednym z pięciu krajów, gdzie obywatele muszą najdłużej na nie pracować.

  Czytaj dalej
 • Umowa przedwstępna, a własny cel mieszkaniowy

  Dodano: 18/08/2016

  Osoby, które dokonają sprzedaży nieruchomości mieszkalnej przed upływem pięciu lat od nabycia będą zobowiązane do zapłaty z tego tytułu podatku dochodowego. Mogą skorzystać jednak ze zwolnienia, jeśli w ciągu dwóch lat przeznaczą środki ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe. Należy jednak pamiętać, że samo zawarcie umowy przedwstępnej jest niewystarczające, gdyż nie przenosi własności.

  Czytaj dalej
 • Niekonstytucyjne zapisy w ustawie o obrocie gruntami rolnymi?

  Dodano: 18/08/2016

  Do Trybunału Konstytucyjnego zostało złożone przez Rzecznika Praw Obywatelskich pismo procesowe prezentujące zastrzeżenia w zakresie konstytucyjności przepisów ustawy dotyczącej obrotu gruntami rolnymi. Które zapisy według RPO są niekonstytucyjne?

  Czytaj dalej
 • Franczyza jako klucz do sukcesu w nieruchomościach

  Dodano: 18/08/2016
  Piotr Ociepa

  Piotr Ociepa

  Z Piotrem Ociepa, dyrektorem zarządzającym firmy Investor Nieruchomości rozmawiał Mariusz Ciołeszyński, redaktor naczelny portalu orn24.pl

  Red. – Czy w dzisiejszych czasach warto otworzyć własne biuro nieruchomości?

  Piotr Ociepa – Zawsze warto. Praca w tej branży daje bardzo dużo satysfakcji. Jest to praca z ludźmi, wciąż nawiązuje się nowe kontakty. Jeśli ktoś lubi pracę z drugim człowiekiem, na pewno się w niej odnajdzie. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to również satysfakcja finansowa często nieosiągalna w innych branżach. Jednakże praca w nieruchomościach nie jest dla każdego. Praca ta wymaga szczególnych predyspozycji i kwalifikacji. Osoby planujące otwarcie własnego biura nieruchomości muszą posiadać zdolności menedżerskie, handlowe, muszą też dobrze orientować się w przepisach prawa. Ponadto powinny charakteryzować się wysoką kulturą osobistą oraz etyką zawodową. Ważnym elementem jest również chęć ciągłego szkolenia się oraz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

  Czytaj dalej