Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Zmiany demograficzne, a rynek nieruchomości

  Dodano: 30/05/2016

  Czynnik demograficzny ma istotny wpływ na kształtowanie się rynku nieruchomości. Zarówno liczba ludności, jak również ich struktura znajdują odzwierciedlenie w popycie na nieruchomości mieszkalne. Jak obecnie czynnik demograficzny przekłada się na rynek nieruchomości? Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości z uwzględnieniem zmian demograficznych?

  Czytaj dalej
 • Wykorzystujemy lustra przy aranżacji wnętrz

  Dodano: 30/05/2016

  Zastosowanie luster w aranżacji wnętrz zaspokaja nie tylko funkcje praktyczne, lecz również estetyczne. Pozwala optycznie zmodyfikować niewłaściwe proporcje pomieszczeń. W jaki sposób prawidłowo wykorzystać element luster we wnętrzach?

  Czytaj dalej
 • Portret frankowiczów

  Dodano: 30/05/2016

  Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, w Polsce – wg stanu na marzec 2016 r -czynnych było 534,9 tys. umów o kredyt we frankach szwajcarskich, zaciągniętych przez 907,6 tys. osób. Jaki jest portret frankowego kredytobiorcy? Jak radzi sobie on z regulowaniem tych zobowiązań?

  Czytaj dalej
 • Jakie mieszkanie kupić – używane czy od dewelopera?

  Dodano: 26/05/2016

  Osoby zainteresowane zakupem mieszkania mogą wybierać w bogatej ofecie lokali mieszkalnych dostępnych na rynku nieruchomości. Wiele z nich zastanawia się jednak czy zdecydować się na kupno mieszkania na rynku pierwotnym, czy z „drugiej ręki”. Jakie czynniki zachęcają do nabycia lokalu prosto od dewelopera, a jakie z rynku wtórnego?

  Czytaj dalej
 • Kiedy uzyskamy zwrot PCC przy zakupie nieruchomości?

  Dodano: 26/05/2016

  Kupujący nieruchomość jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Co dzieje się z PCC w sytuacji, gdy strony odstąpią od umowy? Czy w takim przypadku podatek ten jest zwracany kupującemu?

  Czytaj dalej
 • Jak zmaksymalizować zyski z inwestycji w mieszkanie pod wynajem?

  Dodano: 26/05/2016

  Utrzymujące się od dłuższego czasu stopy procentowe na niskim poziomie zachęcają wiele osób do rezygnacji z lokowania kapitału w lokaty i inwestowaniu w nieruchomości, często pod wynajem. Jakie nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem wśród najemców? Na co zwrócić uwagę inwestując w nieruchomości mieszkalne pod wynajem, aby zmaksymalizować zyski?

  Czytaj dalej
 • Majowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 23/05/2016

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W analizowanym okresie dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu mieszkania przez małżeństwo z jednym dzieckiem. Które instytucje bankowe oferowały najkorzystniejsze warunki kredytowania, przy założeniu, że osoby ubiegające się o kredyt posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • Eko również we wnętrzach

  Dodano: 23/05/2016

  Coraz więcej osób preferuje eko styl, eko jedzenie itp. Eko możemy wykorzystać również projektując nasze wnętrza. Na czym polega styl eko? Jak zaaranżować przestrzenie mieszkalne w stylu eko?

  Czytaj dalej
 • Czy dostaniemy kredyt na budowę domu na działce rolnej?

  Dodano: 23/05/2016

  Z dniem 30 kwietnia br weszła w życie ustawa z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Już pierwsi klienci banków skarżą się, że instytucje te odrzucają ich wnioski o kredyt celem sfinansowania budowy domu na działce rolnej. Na czym polega problem w kredytowaniu budowy domu na takich gruntach? W jaki sposób klient może uzyskać kredyt na taki cel? Jak nowe przepisy przełożą się na funkcjonowanie firm deweloperskich?

  Czytaj dalej
 • Wycena nieruchomości z kredytem hipotecznym?

  Dodano: 19/05/2016

  Zwolnieniu z podatku podlegają spadki i darowizny uzyskane od najbliższej rodziny. W przypadku członków z dalszej rodziny bądź osób niespokrewnionych podatek od spadków i darowizn należy uiścić. Wówczas pojawia się pytanie jaka jest wartość nieruchomości. Sytuacja komplikuje się, gdy wyceniana nieruchomość jest obciążona z tytułu kredytu hipotecznego.

  Czytaj dalej