Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Jak można zaoszczędzić przy wykończeniu domu?

  Dodano: 26/04/2017

  Zanim zamieszkamy w nowym domu musimy go wykończyć. Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych warto zastanowić się, przy których elementach możemy trochę zaoszczędzić, a przy których nie opłaca się tego robić. Jakie czynniki mają wpływ na koszt wykończenia? Gdzie szukać oszczędności?

  Czytaj dalej
 • Kwietniowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 26/04/2017

  Czy będąc od lat klientem danego banku możemy liczyć na lepsze warunki uzyskania kredytu hipotecznego? W bieżącym miesiącu portal Bankier.pl dokonał analizy, w których bankach pracujące małżeństwo z dzieckiem uzyska najkorzystniejsze warunki kredytowania celem sfinansowania zakupu lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym, przy założeniu w pierwszym wariancie – że osoby te od kilkunastu miesięcy posiadają w danym banku ROR i kartę debetową oraz w drugim przypadku – że osoby nie są klientami danego banku. W którym banku mogą oni oczekiwać najniższej marży, przy założeniu że posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • Czy fundusze REIT atrakcyjne dla polskiego rynku nieruchomości?

  Dodano: 26/04/2017

  Serwis nieruchomości Dompress.pl przeprowadził wśród przedstawicieli pierwotnego rynku nieruchomości sondę dotyczącą funduszy REIT. Czym są fundusze REIT? Czy według deweloperów fundusze REIT mogą stanowić atrakcyjną opcję inwestowania dla osób, które dotychczas lokowały środki w nieruchomości na wynajem?

  Czytaj dalej
 • PIT – również rozliczamy stratę przy sprzedaży mieszkania

  Dodano: 24/04/2017

  Osoby, które zbyły nieruchomość przed upływem pięciu lat od jej nabycia zobowiązane są do zapłaty podatku PIT. Mogą skorzystać jednak ze zwolnienia jeśli w ciągu dwóch lat wydatkuje uzyskane środki na własne cele mieszkaniowe. Również podatku nie zapłacą osoby, u których przychód był mniejszy lub równy zero. Należy jednak pamiętać, że bez względu czy taka transakcja przyniosła stratę czy zysk i czy podatek będzie płatny należy ją uwzględnić w rozliczeniu PIT.

  Czytaj dalej
 • Jak nie stracić dopłaty MdM?

  Dodano: 24/04/2017

  Uzyskanie dopłaty w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” nie jest prostym zadaniem. Odwrotnie sprawa wygląda w przypadku utraty ww. dofinansowania. Czego nie należy zrobić, aby nie stracić środków uzyskanych z MdM?

  Czytaj dalej
 • Raport REAS o rynku mieszkaniowym w I kwartale 2017 r.

  Dodano: 24/04/2017

  Firma doradcza REAS opublikowała kwartalny raport, w którym podsumowała sytuację na rynku mieszkaniowym w Polsce. Jakie zjawiska charakteryzowały rynek nieruchomości mieszkaniowych w I kwartale 2017 r.? Jak kształtował się popyt, podaż oraz ceny? Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości mieszkalnych w kolejnych miesiącach?

  Czytaj dalej
 • Komercja – atrakcyjny segment rynku

  Dodano: 24/04/2017
  Adam Polanowski

  Adam Polanowski

  Handel nieruchomościami komercyjnymi zniechęca wielu pośredników. Wymaga on szerokiej wiedzy i zasobu umiejętności, których zdobycie i rozwijanie budzi dodatkowy sprzeciw. Ten segment rynku ma jednak też swoje zalety, które mogą sprawić, że zechcesz spróbować w nim swoich sił. Zapoznaj się z pozytywnymi aspektami sprzedaży komercyjnej przedstawionymi w artykule Adama Polanowskiego.

  Czytaj dalej
 • Ogromna popularność „nanomieszkań” w Hongkongu

  Dodano: 19/04/2017

  Wskazywanym problemem rynku mieszkaniowego w Hongkongu jest ogromny popyt i niewielka ilość gruntów pod zabudowę. Jednocześnie obserwuje się ogromny wzrost zainteresowania małymi mieszkaniami poniżej 20 mkw tzw. „nanomieszkaniami”. Czy możemy spodziewać się zmiany trendów w najbliższych latach?

  Czytaj dalej
 • NIK niekorzystnie ocenia zarządzanie polską przestrzenią

  Dodano: 19/04/2017

  Najwyższa Izba Kontroli niekorzystnie oceniła zarządzanie polską przestrzenią. Niekontrolowana urbanizacja, niepełna ochrony zabytków przyrody, dewastacja przestrzennego ładu, słabo oceniana atrakcyjność polskich miast dla inwestorów to tylko niektóre skutki takiego zarządzanie polską przestrzenią. Jakie działania należy podjąć aby temu zapobiec?

  Czytaj dalej
 • Jak starsze galerie przyciągają klientów?

  Dodano: 19/04/2017

  Na rynku wciąż obserwujemy kolejne nowopowstające galerie handlowe. Ogromna konkurencja na rynku tego rodzaju obiektów powoduje, że ich właściciele i zarządcy muszą wciąż podążać za zmieniającymi się trendami. To sprawia, że wielu z nich podejmuje decyzje o modernizacjach, remodelingu czy rozbudowie galerii. W jaki sposób radzą sobie starsze centra handlowe w konfrontacji z nowymi i nowoczesnymi galeriami? Jakie czynniki podnoszą ich pozycję na tle nowopowstających obiektów?

  Czytaj dalej