Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym

  Dodano: 23/10/2017

  Kiedyś ogrzewanie podłogowe w Polsce było dobrem luksusowym. Obecnie takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne m.in. ze względu na jego funkcjonalność, komfort użytkowania, a także osiągane oszczędności. Jakie fakty i mity możemy wyróżnić na temat ogrzewania podłogowego?

  Czytaj dalej
 • Domy z drukarki 3D

  Dodano: 23/10/2017

  Druk w technologii 3D dotychczas używany był przy powstawaniu niewielkich przedmiotów. Obecnie wykorzystywany jest również w budownictwie mieszkaniowym. W jaki sposób powstają takie budynki? Gdzie zrealizowano pierwsze projekty takich inwestycji?

  Czytaj dalej
 • Raport REAS o rynku mieszkaniowym w III kwartale 2017 r.

  Dodano: 23/10/2017

  Podobnie jak w poprzednich kwartałach firma doradcza REAS opublikowała raport, w którym podsumowała sytuację na rynku mieszkaniowym w Polsce. Jakie zjawiska charakteryzowały rynek nieruchomości mieszkaniowych w III kwartale 2017 r.? Jak kształtował się popyt, podaż oraz ceny? Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości mieszkalnych w kolejnych miesiącach?

  Czytaj dalej
 • Klauzule wyłączności w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

  Dodano: 23/10/2017
  Piotr Dobrowolski

  Piotr Dobrowolski

  Każdy agent, działający w oparciu o umowy na wyłączność, powinien szczególnie zadbać o odpowiednie zredagowanie klauzuli wyłączności. Mimo braku wyraźnych regulacji treść dotycząca wyłączności podlega jednak pewnym ograniczeniom. O tym, na co zwrócić uwagę podczas komponowania umowy z klauzulą wyłączności przeczytasz w artykule Piotra Dobrowolskiego.

  Czytaj dalej
 • Wideomarketing w branży nieruchomościach

  Dodano: 20/10/2017
  magdalena_dani_o_

  Magdalena Daniłoś

  Popularność materiałów wideo jako formą komunikacji pomiędzy firmą a klientem wciąż rośnie, a jego potencjał dostrzegają kolejne branże. Sektor pośrednictwa nieruchomościami także nie pozostaje obojętny i coraz częściej można w sieci znaleźć krótkie filmiki z prezentacją oferty czy wideo o charakterze edukacyjnym. O tajnikach i metodach wykorzystania wideomarketingu do komunikacji opowiada Magdalena Daniłoś.

  Czytaj dalej
 • Podział działki, a PIT przy sprzedaży?

  Dodano: 18/10/2017

  Jak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 13.10.2017 r. nr 0111-KDIB2-2.4011.291.2017.1.APA w momencie dokonania podziału posiadanej działki nie następuje jego nowe nabycie, a tym samym nie jest na nowo naliczany pięcioletni terminu mający wpływ na podatek PIT przy sprzedaży nieruchomości.

  Czytaj dalej
 • Jaki jest koszt budowy domu?

  Dodano: 18/10/2017

  Budowę domu powinno poprzedzić sporządzenie dokładnego kosztorysu. Z jednej strony umożliwi to ocenę swoich możliwości finansowych, z drugiej uzyskanie pewnych oszczędności. Na co powinniśmy zwrócić uwage przy sporządzaniu kosztorysu? Ile kosztuje budowa domu?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w okresie I-IX 2017

  Dodano: 18/10/2017

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił miesięczne wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w okresie I-IX 2017 r oddano do użytkowania 123 869 mieszkań, czyli o 10,6 % więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 190 529 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 160 850 mieszkań – odpowiednio o 23,4% i 20,9% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: jak szybko i tanio odnowić naszą łazienkę?

  Dodano: 16/10/2017

  Nie zawsze remont w mieszkaniu musi być czasochłonny i wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. W jaki sposób szybko i tanio odnowić naszą łazienkę? Jakie funkcjonalne rozwiązania możemy zastosować?

  Czytaj dalej
 • Jakie zmiany planowane w podatku zryczałtowanym od najmu?

  Dodano: 16/10/2017

  Trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących między innymi zryczałtowanego podatku od najmu. Jakie zmiany proponują nowe regulacje? Czy będą one korzystne dla podatników?

  Czytaj dalej