Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Urządzamy wnętrza w jesiennym stylu

  Dodano: 22/09/2016

  Wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Zwolennicy tej pory roku mogą wykorzystać jesienne akcenty we własnych mieszkaniach. Jak urządzić wnętrza w jesiennym stylu?

  Czytaj dalej
 • UOKiK – kolejny istotny pogląd wobec mBanku

  Dodano: 22/09/2016

  Prezes UOKiK po raz kolejny wyraził istotny pogląd. Dotyczy on niedozwolonych klauzul stosowanych przez mBank w umowach o kredyt hipoteczny w CHF. Dwa zakwestionowane postanowienia umożliwiały bankowi dowolne ustalanie wartości kupna i sprzedaży franka szwajcarskiego, na podstawie których dokonywano waloryzacji kwoty kredytu i wysokości rat kapitałowo-odsetkowych. Trzecia z klauzul nieprecyzyjnie określała przesłanki zmiany oprocentowania kredytu.

  Czytaj dalej
 • PIT – zachowek nie pomniejsza podatku

  Dodano: 22/09/2016

  Według fiskusa zachowek nie stanowi kosztu uzyskania przychodu i tym samym nie ma wpływu na podatek dochodowy przy sprzedaży nieruchomości. W związku z tym osoba, która dokonała sprzedaży nieruchomości przed upływem pięciu lat od nabycia będzie zobowiązana do zapłaty PIT, niezależnie od tego czy przekazała zachowek innym spadkobiercom.

  Czytaj dalej
 • Wrześniowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 19/09/2016

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach portal Bankier.pl zaprezentował ranking kredytów hipotecznych. We wrześniu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym przez młode małżeństwo. Które banki oferowały najkorzystniejsze warunki kredytowania, przy założeniu, że osoby ubiegające się o kredyt posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • PIT: umowa deweloperska, a własne cele mieszkaniowe

  Dodano: 19/09/2016

  Osoby, które dokonały sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od nabycia mogą uniknąć zapłaty podatku dochodowego, jeśli uzyskane ze sprzedaży środki wydatkują w ciągu dwóch lat na własne cele mieszkaniowe. Jak wynika z wyroku WSA w Gdańsku z dnia 29 czerwca 2016 r., sygn. akt I SA/Gd 514/16 (orzeczenie nieprawomocne) zawarcie umowy deweloperskiej oraz zapłata określonej w niej kwoty stanowi działanie równoznaczne z poniesieniem wydatków na własne cele mieszkaniowe i uprawnia do skorzystania z ulgi mieszkaniowej.

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w okresie I-VIII 2016 r

  Dodano: 19/09/2016

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w w okresie I-VIII 2016 r oddano do użytkowania 98 250 mieszkań, czyli o 11,6 % więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 135 603 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 117 521 mieszkań – odpowiednio o 13,7% i 6,2% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: wybór odpowiedniego oświetlenia

  Dodano: 15/09/2016

  Odpowiednie oświetlenie naszych wnętrz szczególnie odczuwalne jest w okresie zimowym, kiedy częściej doświetlamy pomieszczenia światłem sztucznym. Na co zwrócić uwagę planując montaż oświetlenia w naszych domach?

  Czytaj dalej
 • Czy można zaskarżyć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?

  Dodano: 15/09/2016

  Czy i kiedy istnieje możliwość zaskarżenia obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego? Czy taki plan musi być zgodny z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego? W jaki sposób inwestor może sobie poradzić z niekorzystnymi ustaleniami mpzp?

  Czytaj dalej
 • PIT: zakup nieruchomości letniskowej, a własny cel mieszkaniowy

  Dodano: 15/09/2016

  Osoba, która dokonała sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od nabycia jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego. Może jednak skorzystać z ulgi mieszkaniowej jeśli uzyskane środki wydatkuje w ciągu dwóch lat na własne cele mieszkaniowe. Czy można skorzystać z ulgi mieszkaniowej, jeśli zakupioną nieruchomość stanowi nieruchomość rekreacyjna?

  Czytaj dalej
 • Drugi numer magazynu „ESTATE” już dostępny!

  Dodano: 14/09/2016

  okladka-2-2016

  W drugim numerze „ESTATE” pod lupę bierzemy przede wszystkim kwestię komunikacji z klientem we wszystkich jej aspektach – od prezentacji oferty i samej nieruchomości po negocjacje finansowe. Dodatkowo przedstawiamy założenia Narodowego Programu Mieszkaniowego, piszemy, czego unikać w budowaniu historii kredytowej oraz jak wykorzystać technologie do prezentacji nieruchomości  i pozyskiwaniu kontaktów.

  Do tego serwujemy garść porad z zakresu sprzedaży i negocjacji oraz marketingu ofert w 100% dla profesjonalistów rynku nieruchomości. A na deser – raport cen ofertowych na za II kwartał 2016, według wielkości i stanu mieszkań (dane portalu Nieruchomosci-online.pl).

  Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl, pod patronatem merytorycznym Pana Zbigniewa Kubińskiego, prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

   

  Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

  Czytaj dalej