Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Wirtualne wizyty w nieruchomościach – czy to się sprawdza?

  Dodano: 21/02/2017
  Marcin Farbotko

  Marcin Farbotko

  Co to jest wirtualna wizyta?

  Wraz z rozwojem Internetu i upowszechnieniem się technologii internetowych, nieustannie rozwijają się techniki wykonywania zdjęć, a wszystko po to, by przekonać klienta do obejrzenia i zakupu nieruchomości. Ponieważ klasyczna fotografia wykonana zwykłym aparatem często nie odzwierciedla jakości i stylu wnętrza, w pośrednictwie znalazła zastosowania fotografia 360 stopni.

  Czytaj dalej
 • Wybierając biuro zwracamy uwagę nie tylko na lokalizację

  Dodano: 20/02/2017

  Pomimo, że na rynku występuje bogata oferta powierzchni biurowych do wynajęcia, znalezienie idealnego dla nas biura nie zawsze jest zadaniem łatwym. Na jakie elementy zwracają uwagę osoby poszukujące powierzchni biurowych? Jakie czynniki dyskwalifikują lokal?

  Czytaj dalej
 • Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

  Dodano: 20/02/2017

  Osoby poszukujące mieszkania na rynku wtórnym mogą wybierać w bogatej ofercie lokali w różnym standardzie i lokalizacji. Na co powinni oni zwrócić uwagę, aby bezpiecznie kupić lokal na rynku nieruchomości używanych? Weryfikacja dokumentów, czy brak jest zadłużenia, czy nikt nie jest zameldowany to tylko niektóre elementy które należy sprawdzić.

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym w styczniu 2017 r

  Dodano: 20/02/2017

  Ponownie Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych w styczniu 2017 r oddano do użytkowania 14 376 mieszkań, czyli o 12,5 % więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 15 086 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 11 208 mieszkań -€“ odpowiednio o 47,8% i 55,0% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Mentalność Zwycięzcy

  Dodano: 17/02/2017
  Grażyna Białopiotrowicz

  Grażyna Białopiotrowicz

  Jeśli uważasz, że coś potrafisz

  lub że czegoś nie potrafisz,

  na pewno masz rację

  (Henry Ford)

   

  Nie dam rady; Nie uda mi się; Nie potrafię; Ja się do tego nie nadaję… takie i podobne słowa całkiem często pojawiają się w naszych myślach albo słyszymy je od innych. Jak wówczas się czujemy? Raczej słabo. Dołujemy samych siebie, myśląc w ten sposób lub dołują nas inni, gdy tak mówią.

  Emocje są zaraźliwe i poczucie niemocy łatwo się rozprzestrzenia, a stąd pozostaje już tylko jeden krok do tego, by winę za swój stan emocjonalny i wyniki swojej pracy zrzucić na warunki rynkowe, gospodarcze, polityczne, by uznać, że klienci są coraz trudniejsi, coraz bardziej wymagający, coraz częściej oszukują, nie chcą płacić prowizji, zwlekają z płatnościami, że w ogóle coraz trudniej jest pracować w takich warunkach, więc co tu mówić o jakimś sukcesie?

  Czytaj dalej
 • Wnętrza w stylu eklektycznym

  Dodano: 17/02/2017

  Przez niektóre osoby styl eklektyczny może być odbierany jako chaotyczny, pozbawiony gustu architektoniczny bałagan. W rzeczywistości charakteryzujące ten styl łączenia elementów nowoczesnych i starodawnych jest zabiegiem świadomym. W jaki sposób urządzić wnętrza w stylu eklektycznym?

  Czytaj dalej
 • Kiedy najemca galerii negocjuje warunki?

  Dodano: 17/02/2017

  W Polsce umowy najmu powierzchni w galeriach handlowych zazwyczaj są zawierane na okres od pięciu do dziesięciu lat. Czy możliwe są zmiany warunków takiej umowy w trakcie jej trwania? W jakich sytuacjach najemca wnioskuje o zmianę warunków najmu?

  Czytaj dalej
 • Istotne poglądy UOKiK tym razem w sprawie Raiffeisen Bank Polska

  Dodano: 17/02/2017

  Po raz kolejny Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotne poglądy w sprawie. Tym razem dotyczyły one sporów z Raiffeisen Bank Polska w zakresie umów kredytu hipotecznego indeksowanego kursem CHF. Zakwestionowane postanowienia dotyczyły indeksacji kwot i rat kredytu.

  Czytaj dalej
 • Sekrety wyceny nieruchomości

  Dodano: 15/02/2017

   

  Wojtek Nurek -foto

  Wojtek Nurek

  Z prostej obserwacji wynika, że na wartościach nieruchomości zna się prawie każdy a wiele osób skłonnych jest publicznie wyrażać swoje szczerze przekonanie, że wiedzę niezbędną do wypowiadania się na temat wartości nieruchomości mają w małym palcu lewej ręki. Oczywiście nie jest to jedyny obszar wiedzy, na którym przekonanie o posiadanej wiedzy jest tak silne i powszechne. Z podobną sytuacją mamy od dawien dawna do czynienia między innymi w przypadku medycyny i budownictwa. Do głoszenia jedynie słusznych poglądów z zakresu medycyny w wielu przypadkach wystarczające wydaje się osobiste doświadczenie jakiejś popularnej choroby a czasem nawet sama znajomość z osobą dotkniętą jakąś chorobą.

  Czytaj dalej
 • Prognozy społeczno- gospodarcze w aktach planowania przestrzennego jako próba racjonalizacji popytu na tereny rozwojowe

  Dodano: 14/02/2017

  Tadeusz Markowski

  Wprowadzenie

   

  Planowanie jako działanie prakseologiczne dotyczy przyszłych zdarzeń. Planowanie przestrzenne jest zaś szczególnym rodzajem działalności, w którym antycypowanie zdarzeń ma służyć m.in. stworzeniu regulacji służących realizacji określonej wizji. Narzędziami wspomagającymi poprawność zapisów planu regulacyjnego (prawa miejscowego) są (trafne) prognozy przyszłych potrzeb użytkowników jednostek terytorialnych. Istotą problemu jest więc trafność prognoz. Dotychczas, w naszym systemie planowania obowiązywała zasada stawiania diagnozy, formułowania uwarunkowań i zapisywania kierunków i ustaleń. Kierunki i ustalenia były wypadkową wizji architektoniczno-urbanistycznych i pomysłów decydentów samorządowych, inwestorów i elektoratu wyborczego. Marzenia i regulacje rozmijały się z rzeczywistością. Taki „model” planowania życie skierowało w stronę działań reaktywnych, poza planistycznych, ze znanymi nam wysokimi kosztami społecznymi łączącymi się z pojęciem chaosu przestrzennego i rozlewania się urbanizacji.

  Czytaj dalej