Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Improwizacja w sprzedaży. Wywiad z Joanną Gdaniec

  Dodano: 19/01/2018
  Joanną Gdaniec

  Joanną Gdaniec

  Najlepsza sprzedaż jest wtedy, kiedy o niej nie myślimy, kiedy odbywa się naturalnie. Tego, jak ważne jest postawienie kontaktu z drugim człowiekiem w centrum uwagi, oparcie się na improwizacji i odejście od sztywnych książkowych reguł uczy system IMPROsprzedaży. Czym jest IMPROsprzedaż i dlaczego warto z niego korzystać opowiada Joanna Gdaniec, autorka koncepcji, przedsiębiorca, entuzjastka sprzedaży i trener.

  Czytaj dalej
 • Atrakcyjna lokalizacja i cenna ziemia skłaniają do wyburzania starych obiektów…

  Dodano: 17/01/2018

  W miejscu starych budynków często powstają nowe obiekty. W przypadku atrakcyjnych lokalizacji, dla inwestorów często bardziej opłacalnym staje się wyburzenie starego i wybudowanie nowego obiektu, o bardziej korzystnych parametrach oraz nowych funkcjach. Jakie budynki są wyburzane? Jakie nowe obiekty powstają w ich miejsce?

  Czytaj dalej
 • Styczniowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 17/01/2018

  Wykorzystanie ostatnich środków z puli dopłat w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz wypowiedź prezesa NBP sugerująca brak podwyżek stóp procentowych do końca 2019 roku nie pozostają bez znaczenia na funkcjonowanie rynku kredytów hipotecznych. Które instytucje bankowe oferują swoim klientom najkorzystniejsze kredytowania przy założeniu, że posiadają oni odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej
 • W jaki sposób możemy inwestować w nieruchomości?

  Dodano: 17/01/2018

  Niskie stopu procentowe skłaniają inwestorów do lokowania dostępnych środków w nieruchomości. Taka forma inwestowania jest popularna zarówno wśród prywatnych osób, ja również większych inwestorów. Jakie są możliwości inwestowania w nieruchomości?

  Czytaj dalej
 • Na co uważać kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

  Dodano: 15/01/2018

  Wśród kupujących zainteresowaniem cieszą się zarówno lokale mieszkalne z rynku pierwotnego, jak i „z drugiej ręki”. Wielu klientów decydujących się na mieszkanie z rynku wtórnego ma obawy m.in. w zakresie stanu prawnego takiej nieruchomości oraz samej transakcji. Na jakie zagrożenia powinny uważać osoby planujące zakup używanego mieszkania?

  Czytaj dalej
 • Decyzja UOKiK w sprawie Banku Millenium

  Dodano: 15/01/2018

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie Banku Millenium, który przekazywał swoim klientom nieprawdziwe informacje o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych. UOKiK nałożył na bank karę w wysokości ponad 20 mln zł.

  Czytaj dalej
 • Jakie zmiany planuje UOKiK w ustawie deweloperskiej?

  Dodano: 15/01/2018

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, tzw. ustawy deweloperskiej. Jakie zmiany proponuje UOKiK? Co sądzą o proponowanych regulacjach przedstawiciele firm deweloperskich oraz Polski Związek Firm Deweloperskich?

  Czytaj dalej
 • Oczarować dewelopera, czy wykreować go?

  Dodano: 15/01/2018
  Radosława Musiał

  Radosława Musiał

  Temat współpracy między pośrednikiem a deweloperem-inwestorem jest tematem dość problematycznym. Budowanie pola do kooperacji jest czasochłonne i wymaga odpowiedniego przygotowania się, w zamian jednak do wachlarza ofert mogą trafić nowe domy, apartamenty i mieszkania w najlepszych lokalizacjach. Radosław Musiał, prawnik, pośrednik i zarządca nieruchomości, podpowie jak przekonać dewelopera do współpracy z pośrednikiem.

  Czytaj dalej
 • Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Pułapki „noweli wrześniowej” i sposoby z nich wyjścia.

  Dodano: 12/01/2018
  Piotr Dobrowolski

  Piotr Dobrowolski

  Nowelizacja UOGN wprowadzona 1 września 2017 roku wniosła m.in. nową definicję pośrednika, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zmiany związane z czynnościami pośrednictwa, ubezpieczeniem, prawem do wglądu do dokumentów oraz karami za niestosowanie się do przepisów. W artykule Piotra Dobrowolskiego znajduje się szczegółowe omówienie kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę po wprowadzeniu nowych przepisów.

  Czytaj dalej
 • Gdzie kupimy wyjątkowe nowe mieszkanie?

  Dodano: 10/01/2018

  Serwis nieruchomości Dompress.pl po raz kolejny przeprowadził sondę wśród przedstawicieli firm deweloperskich. Które inwestycje mieszkaniowe oferują swoim mieszkańcom nietypowe rozwiązania oraz interesujące udogodnienia? Które projekty mieszkaniowe dostarczają najciekawsze otoczenie, wyjątkowy widok z okna?

  Czytaj dalej