Nasz profil na Facebook.com - polub nas

media

Prezentujemy informacje o ciekawych opiniach i wypowiedziach w mediach odnoszących się do rynku nieruchomości.

 • Gdzie jest jeszcze miejsce na nowe centra handlowe?

  Dodano: 25/10/2016

  Dokonując analizy danej lokalizacji z przeznaczeniem pod galerie handlowe uwzględnia się wiele czynników m.in. liczbę metrów kwadratowych przypadających na tysiąc mieszkańców, infrastrukturę drogową, połączenia komunikacyjne z innymi ośrodkami, gęstość zaludnienia a także zasobność portfela, zwyczaje i przyzwyczajenia zakupowe lokalnej ludności itp. Ogromna konkurencja w tym segmencie rynku nieruchomości, a także ograniczona dostępność działek z przeznaczeniem na tego rodzaju obiekty sprawia, że wielu właścicieli obecnych galerii handlowych dokonuje ich rozbudowy i modernizacji podążając za oczekiwaniami konsumentów. Gdzie jest jeszcze miejsce na nowe galerie?

  Czytaj dalej
 • Czy możemy zrezygnować wcześniej z umowy timeshare?

  Dodano: 25/10/2016

  Timeshare stanowi długoterminową umowę, w trakcie trwania której konsument może odpłatnie korzystać z danej nieruchomości każdego roku w określonym czasie. Umowę timeshare w Polsce reguluje ustawa z dnia 16 września 2011 r. o timeshare. Czy możliwa jest wcześniejsza rezygnacja z umowy timeshare?

  Czytaj dalej
 • Zanim zaciągniemy kredyt hipoteczny…

  Dodano: 25/10/2016

  Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego to dla wielu jedna z najważniejszych decyzji w życiu. To zobowiązanie wobec banku na kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat. Na co należy zwrócić uwagę zaciągając kredyt hipoteczny? Od czego zależy nasza zdolność kredytowa? Jakie elementy mają wpływ na łączny koszt kredytu?

  Czytaj dalej
 • Ocieplenie budynku, instalacje wewnętrzne – jakie formalności?

  Dodano: 20/10/2016

  Jakich formalności należy dopełnić aby ocieplić budynek oraz wybudować instalacje wewnętrzne? Jak znowelizowane w 2015 roku przepisy Prawa budowlanego usprawniły te procedury? Kiedy wymagane jest pozwolenie na budowę, a kiedy wystarczy zgłoszenie?

  Czytaj dalej
 • Lokalizacja – gdzie kupić mieszkanie?

  Dodano: 20/10/2016

  Lokalizacja stanowi bardzo ważny element mający wpływ na decyzje o wyborze kupowanego mieszkania. Lokalizacja ma wpływ nie tylko na cenę nieruchomości, lecz również komfort jej mieszkańców. Na co zwrócić uwagę analizując lokalizację danej nieruchomości?

  Czytaj dalej
 • REAS – Raport o rynku mieszkaniowym w III kwartale 2016 r.

  Dodano: 20/10/2016

  Po raz kolejny firma doradcza REAS opublikowała kwartalny raport, w którym podsumowała sytuację na rynku mieszkaniowym w Polsce. Jakie zjawiska charakteryzowały rynek nieruchomości mieszkaniowych w III kwartale 2016 r.? Jak kształtował się popyt, podaż oraz ceny? Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości mieszkalnych w kolejnych miesiącach?

  Czytaj dalej
 • PIT – kiedy zakup działki budowlanej bez ulgi mieszkaniowej?

  Dodano: 17/10/2016

  W przypadku sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od nabycia należy liczyć się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego. Będziemy mogli jednak skorzystać ze zwolnienia z zapłaty PIT, jeśli uzyskane ze sprzedaży środki wydatkujemy w ciągu dwóch lat na własne cele mieszkaniowe. Takim celem może być np. zakup działki budowlanej. Jednakże dla fiskusa istotny jest czas, kiedy podatnik rozpocznie budowę domu.

  Czytaj dalej
 • Aranżacja wnętrz: funkcjonalna garderoba

  Dodano: 17/10/2016

  Chyba każda kobieta marzy, aby w swoim mieszkaniu posiadać przestronną i funkcjonalną garderobę. W jaki sposób urządzić takie pomieszczenie, aby w pełni spełniało swoją rolę?

  Czytaj dalej
 • GUS o budownictwie mieszkaniowym I-IX 2016 r

  Dodano: 17/10/2016

  Po raz kolejny Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w okresie I-IX 2016 r oddano do użytkowania 112 337 mieszkań, czyli o 10,9 % więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 154 349 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 133 089 mieszkań – odpowiednio o 11,8% i 3,9% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Jak kształtowała się sytuacja w polskim budownictwie mieszkaniowym z uwzględnieniem jego poszczególnych form oraz lokalizacji?

  Czytaj dalej
 • Październikowy ranking kredytów hipotecznych

  Dodano: 13/10/2016

  Portal Bankier.pl opublikował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W październiku br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu domu na rynku pierwotnym przez bezdzietne małżeństwo. Które banki oferowały najkorzystniejsze warunki kredytowania, przy założeniu, że osoby ubiegające się o kredyt posiadają odpowiednio 10- i 20-procentowy wkład własny?

  Czytaj dalej